Publicat 27 Ian 2019 | Expiră 27 Feb 2019

Internship in marketing si comunicare

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Gauss Clinics anunta selectia a doua persoane pentru un Program de Internship in marketing si comunicare.

Responsabilitatile postului:

• Centralizeaza informatii pentru realizarea materialelor de comunicare si PR;

• Se implica in realizarea materialelor de comunicare si PR ale clinicii din punct de vedere grafic si ca text (brosuri, pliante, machete de presa, articole etc.);

• Se implica in realizarea newsletterelor periodice ale organizatiei (redactare texte, actualizare baza de date, gestionarea bazei de imagini);

• Propune si dezvolta idei creative pentru activitati si campanii de promovare.

• Participa la actualizarea continutului pe site-ul organizatiei si pe platformele de social media (Facebook, You Tube, LinkedIn);

• Se implica in activitate de relatii cu presa (contactare publicatii si jurnalisti, redactare comunicate de presa si articole etc.);

• Participa la organizarea evenimentelor organizatiei;

Descrierea jobului

Clinica ofera:

• Lucru alaturi de o echipa de management experimentata cu o mentalitate de start up.

• Mediu de lucru atractiv intr-o echipa tanara si dinamica; construim o reatea de clinici.

• Pentru cei cu nivel de energie crescut, posibilitatea de angajare full time.

• Posibilitatea de formare si instruire permanenta atat in training-uri nationale, cat si internationale.

• Program flexibil

Profilul candidatului:

• Studii superioare in desfasurare (Marketing, Politehnica, Medicina, Drept);

• Cunostinte de operare PC (Word, Power Point, Excel – baze de date) si in utilizarea Internetului;

• Cunostintele de operare programe grafice (Photoshop, Corel, Adobe etc.) constituie un avantaj;

• Buna cunostere a limbii engleze scris si vorbit;

• Persoana pro-activa, cu initiativa, dinamica, orientata spre rezultate, cu abilitati organizatorice;

Daca ai energie, vrei sa faci o munca cu impact mare asupra vietii oamenilor esti bine venit!

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un CV insotit de o scrisoare de intentie, la adresa de e-mail: office@gaussclinics.com
Va rugam mentionati in subiectul mesajului: Internship marketing si comunicare. Data de incepere a activitatii in cadrul organizatiei noastre este preferabil a fi 15.02.19, iar perioada de internship va dura 6 luni.

Evaluarea cererilor primite se va face cu respectarea principiului confidentialitatii si al egalitatii de sanse. Vor fi contactate numai persoanele care indeplinesc cerintele mentionate si sunt selectionate pentru interviu.

Descrierea companiei

Gauss Clinics

Gauss Clinics este o clinică specializată în servicii de scintigrafie.

Această formă modernă de imagistică presupune administrarea intravenoasă a unui radiofarmaceutic, specific organului a cărui examinare este dorită și, ulterior, scanarea corpului pacientului, pentru a obține informații despre zonele de interes.

Prin intermediul acestei metode non-invazive, pacienții noștri (adulți și copii) pot depista diferite afecțiuni de tip osos, renal, limfatic, cardiovascular, tiroidian sau paratiroidian.

Prin tot ceea ce facem, ne dorim să ne tratăm pacienții așa cum ne-am dori la rândul nostru să fim tratați în sistemul medical: cu grijă și într-un timp de așteptare cât mai redus, ceea ce ar trebui să fie normalitatea, și nu excepția, în domeniul sănătății.

Ne-am propus să facem din medicina nucleară un serviciu accesibil pentru depistarea bolilor grave și a cazurilor complicate, alături de celelalte tipuri de investigații din domeniul imagisticii.

Expirat
Internship in marketing si comunicare  -  GAUSS CLINICS