Publicat 11 Iun 2019 | Reactualizat 19 Iun 2019 | Expiră 11 Iul 2019

Internship Digital Marketing

1 post

 internship, call-center, back office, consilier client, engleza, english

Ce iti oferim : • Program de internship platit in perioada iulie – septembrie, pentru o super experienta alaturi de o echipa cool • Vei avea alocat un un manager din cadrul companiei noastre, care iți va prezenta proiectul la care o să lucrezi, te va indruma și iți va oferi feedback constant • Program de lucru flexibil sau fix, full-time • Pachet salarial competitiv si bonus de performanta lunara
Candidatul ideal: • Ai cunostinte la mediu de engleza • Stii si un pic de Franceza sau Italiana • Esti o persoana organizata, responsabila si atenta la detalii • Ai o atitudine pozitiva si sa te adaptezi usor
Descrierea Companiei: Lider in industria europeana de outsourcing, grupul Webhelp este un operator international specializat in gestionarea  relatiei cu clientii, cu o puternica dezoltare in acest domeniu intre 2002 si 2012.
Grupul realizeaza o cifra de afaceri de aproape 1 miliard de euro si are peste 500 de clienti. In fiecare zi 50 000 de anagajati sunt in contact cu consumatorii din 140 de unitati de productie din 35 de tari: Franta, Belgia, Romania, Portugalia, Italia, Elvetia, Austria, Germania, Polonia, Republica Ceha, Tarile de jos, Maroc, Algeria, United –um, Africa de sud, Madagascar, India, Surinam, Turcia, Grecia, Danemarca, Finlanda, Norvegia, Suedia.
Webhelp este primul angajator francez in Romania, cu peste 2000 de angajati in 4 locatii din Bucuresti, Ploiesti, Galati si Iasi.
Pentru informatii suplimentare, consultati site-ul www.webhelp.com
Responsabilitati : • Vei fi responsabil de moderarea pozelor care vor aparea direct pe site-ul clientului • Te vei asigura ca doar informatiile corecte si relevante clientilor vor fi publicate pe website • Vei participa la succesul proiectului si al echipei prin feedback expert si partajarea de best practices pentru optimizarea proceselor clientului
Internship Digital Marketing  -  WEBHELP ROMANIA