Internship dep. HR/ Admin Production Planning

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Salariu 100 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Cunoştințe minime de Resurse Umane sauTehnice;
  • Studii superioare - absolvent de facultate sau master;
  • Limba engleză/ germană nivel mediu;
  • Abilitatea de a lucra in echipă;
  • Persoană organizată, meticuloasă, atentă la detalii;
  • Aptitudini si cunoştințe de MS-Office.

Descrierea jobului

Dep. HR- determinată de 6 luni

Sarcini si responsabilitati:
  • Realizează arhivări electronice pentru documentele de transport / personal,
  • Introduce date personale și profesionale în baza de date existentă,
  • Participă activ la îmbunătățirea proceselor din departament,
  • Utilizează și păstrează în bune condiții documentele cu care lucrează,
  • Ofera suport pentru colegii WC din departamentul HR.

Dep. Admin-Production Planning- determinată de 6 luni

  • Măsoara timpii de producţie,
  • Oferă suport pentru colegii WC din departament,
  • Îndosariere acte,
  • Normează flow-ul producţiei,
  • Participă activ la îmbunătățirea proceselor.

Compania Premium AEROTEC, produce si dezvolta structuri pentru aeronave realizate din materiale compozite, din metal si fibra de carbon, dispozitive auxiliare si sisteme de productie.

Componentele produse de PAS sunt parti ale aeronavelor civile Airbus A318, A319, A320, A321, A330, A340, A350, A380 sau Boeing B787. De asemenea, Premium AEROTEC produce componente si pentru aeronave militare precum Eurofighter Typhoon, A400M, UAV Barracuda sau Tornado.

Premium AEROTEC detine puncte de productie atat in Germania (Augsburg, Bremen, Nordenham si Varel), cat si in Romania, la Brasov.

Publicat 24 iun. 2022 Reactualizat 22 iul. 2022 Expiră 24 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos