Publicat 11 Sep 2019 | Reactualizat 15 Sep 2019 | Expiră 11 Oct 2019

International FORWARDER / Expeditor International

4 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Administrativ / Logistica, Transport / Distributie

Candidatul ideal

  • Bun cunoscator al cel putin unei limbi straine . (cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala constituie un avantaj);
  • Punctualitatea si atentia .
  • Cunoasterea tehnicilor de vanzare , negociere si prezentare
  • Abilitati bune de comunicare , exprimare si convingere
  • Orientat catre satisfactia clientului
  • Cunoasterea si folosirea cu usurinta a pachetului de programe MS Office
  • Spirit de echipa si atentie la detalii.
  • Atitudine proactiva
  • Initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor
  • Capacitate de a lucra in conditii de stres si termene limita abilitati de organizare si prioritizare

Descrierea jobului

  • Negocierea si transmiterea comenzilor de transport;
  • Urmarirea indeaproape a realizarii transportului si acuratetea intocmirii actelor;
  • Mentinerea unei bune relatii cu transportatorii;
  • Mentinerea si imbunatatirea permanenta a bazelor de date;
  • Urmarirea si centralizarea datelor referitoare la situatia masinilor, status, pozitie, eventuale intarzieri la incarcare sau livrare
  • Informarea clientilor in legatura cu stadiul / derularea transporturilor
  • Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii din portofoliu
BENEFICII :
Oferta (bonusuri, beneficii):

Pachet salarial + comision + bonusuri atractive;
Oportunitatea dezvoltarii unei cariere in cadrul unei echipe de vanzari tinere si dinamice;
Beneficii in functie de performante

Societate 100 % cu capital romanesc , ce activeaza din 2014 pe piata de transport rutier din Romania , cu autorizarea de casa expeditii marfuri generale .

Suntem o echipa tanara si ambitioasa ce cauta persoane asemenea noua.

International FORWARDER / Expeditor International  -  SC CARAMON TRANS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles