de ani Fără Frică...

Publicat 11 Nov 2019 | Reactualizat 02 Dec 2019 | Expiră 11 Dec 2019

Internal Communication Specialist

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză

Candidatul ideal

Passionate about design and delivering good messages? We’ve got the right career opportunity for you in a worldwide environment!

Requirements:
- Great communication skills (understanding requirements & creating campaign messages);
- Previous experience in internal communication;
- Eye for details & communication subjects and drive for organizing;
- Degree in Marketing/ Communications is an advantage;
- 2 languages needed: English and Creativity (!).

Descrierea jobului

Responsabilities/ Job Description:
- Creating motivating campaigns for the commercial population of VEO;
- Understanding requirements and business KPIs;
- Generating motivating visuals and inspiring campaign materials (newsletters, posters, presentations);
- Content generating for internal communication purposes (small articles, newsletters, infographics);
- Communicating to internal audiences (formal/ informal).

Benefits:
+ Package including financial and non-financial benefits.
+ Benefit - online benefits platform - discount stores, sporting activities, medical insurance, seven cards.
+ Opportunity to work in a team of professionals and help develop communication strategies, bring ideas to the table and see them implemented.
+ The chance to develop a career in a professional environment with access to worldwide projects.
+ Game Room/ Gimme-a-break time with foosball table, PlayStation and Green Corner.
+ Relaxing Thematic Friday activities.

12 ani de experiență, peste 800 de colegi în 12 sedii din România, Republica Moldova, Polonia, Bulgaria, Ucraina, Cipru și Tunisia. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Partener strategic în training – DARE Academy. Mediu multicultural și un zumzăit continuu într-o multitudine de limbi străine: engleză, franceză, italiană, spaniolă, portugheză, greacă, germană, rusă, turcă, sârbă, croată, cehă. Clienți din toate colțurile lumii.

Care este activitatea principală a VEO? Suntem o companie specializată în oferirea de servicii B2B, acoperind o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: Comercial, Financiar-Contabil, Resurse Umane,
Calitate, Logistică și Transport, Suport și Dezvoltare IT, Retail.

Ce ne definește? PASIUNEA şi IMPLICAREA. Punem aceste ingrediente magice în tot ceea ce facem, iar acest lucru se reflectă nu numai în rezultatele noastre, ci mai ales în activitatea noastră zilnică.
Avem o bază de cunoștințe imensă construită în ultimii 12 ani, pusă la dispoziția ta. Tot ce îți trebuie este dorința de a reuși. Nu te putem ajuta cu asta, dar cu restul ... Da, putem!

Internal Communication Specialist  -  Veo Worldwide Services

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles