Intermediar în activitatea financiară (Oradea)

Finprom - 10 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ce ne dorim de la tine?
- cunoştinţe PC (MS Office: Word, Excel);
- atenţie concentrată, distributivă şi la detaliu;
- corectitudine și acuratețe în prelucrarea datelor;
- capacitate de analiză şi sinteză;
- capacitate de adaptare;
- orientare spre rezultat (implicare activă în îmbunătățirea performanței proprii, a activităților și sistemelor companiei);
- spirit de echipă;
- studii medii sau superioare (domeniul economic constituie avantaj);
- experiență profesională minim 6 luni (constituie avantaj);
- cunoaşterea limbii italiene/engleze (constituie un avantaj).

Descrierea jobului

Fiind membru al echipei noastre, te vom învăța să:
- prelucrezi, respectiv analizezi documentele personale și imobiliare necesare creditării;
- utilizezi sistemul pentru gestionarea documentației digitalizare;
- recunoști natura documentelor primite și să le clasifici cu scopul de a crea bază pentru un alt proces de management al documentației;
- analizezi documentele primite și să decizi asupra viitoarelor faze de procesare;
- aplici sistemul de management al calității în activitatea desfășurată.

Beneficii:
- bonus de performanţă;
- card privat de sănătate;
- cost asigurat al transportului cu mijloace în comun în oraşul Oradea;
- cursuri gratuite de limba italiană;
- training tehnic intern de specialitate;
- training de perfecţionare şi specializare;
- program full-time (L-V);
- team building intern şi extern;
- închiriere biciclete FinProm;
- evenimente FinProm.

FinProm, pentru cariera ta!

Ca şi membru al holdingului Gruppo MutuiOnline S.p.A. din Italia, FinProm oferă servicii de outsourcing pentru bănci şi instituţii financiare din Italia, respectiv din Luxemburg. Compania activează în domeniul serviciilor financiar-bancare online, acoperind aria împrumuturilor ipotecare şi de consum personal, a poliţelor de asigurare de viaţă, casă, auto şi moto, dar şi alte servicii, cum ar fi compararea online de preţuri pentru articole vândute în peste 2.700 de magazine.

Pentru prelucrarea dosarelor clienţilor, se utilizează un sistem de gestionare a documentaţiei digitalizate: documentele primite în format electronic sunt recunoscute, clasificate şi analizate, iar comunicările şi informaţiile aferente acestora sunt inserate în baza de date.

Cu o experiență de peste 14 ani în România și peste 500 de angajați, cu locații în Arad și Oradea, echipa noastră crește în continuare și dorim ca tu să faci parte din ea!

Publicat 5 iul. 2021 Reactualizat 2 aug. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos