Instructor de dans Sportiv Tango,Salsa

Sc Diferit Consulting Srl 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Instructor dans sportiv & latino - coregraf dans sportiv (adulti/copii lectii grup/particulare).

Cele 2 posturi scoase la concurs sunt pe specializarile Dans Sportiv si Dans Latino ( Salsa, Merengue, Bachata), Tango Argentinian.

Daca ai facut sau inca faci dans sportiv de performanta dorim sa te invitam sa aplici pentru unul din cele 2 posturi de instructor-coregraf dans sportiv la Scoala de Dans social DAnceTime.

Poate avea un real avantaj in fata celorlalti aplicanti o persoana draguta, cu bun simt, pro-activa, flexibila, adaptabila cu spirit pedagogic. Este necesara experienta in predare (adulti/copii), minim 5-6 luni.

Cerinte/calitati necesare:
- persona responsabila, comunicativa, sociabila;
- cu rabdare si spirit pedagogic;
- cu experienta in predare copii/ adulti;
- dispus /a la perfectionare in predare si invatarea unor noi stiluri de dans;
- participant/a la competii de dans sportiv;
- dansator legitimat de FRDS (minim clasa C)
- constituie un plus cunostinte si alte dansuri
- dans contemporan, balet, dans modern.

Trimite cvul tau si te vom contacta daca indeplinesti cerințele dе baza.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- orar flexibil part-time, 3-4 ore/zi, seara, timp de 4-5 zile pe saptamana.
- venituri intre 200 si 400 euro/luna, bonusuri si prime in functie de realizarea obiectivelor precum si al gradului de continuitate al cursantiilor.
- in cadrul claselor de dans social invata cursantii sa danseze pe Dansuri sportive si Salsa, Merengue, Bachata, Rock`n`roll, Tango Argentinian (adulti si copii, de nationalitate straina/romana).
- adapteaza gradul de dificultate al lectiilor de dans in functie de structura grupei (copii/adulti de nivel incepatori, intermediari sau avansati ), si in stransa concordanta cu obiectivele scolii; - sustine workshopuri, lectii de dans in grup cat si lectii particulare.

Scoala de dans din Bucuresti, este infiintata in anul 2005. Traieste! Bucura-te! Danseza! Fa din dans un stil de viata! Are sloganul "Miscare + Relaxare, la Superlativ!" si cursuri de dans de calitate pentru copii, adulti, tineri si adolescenti cu instructori excelenti.
O scoala de dans intima caracterizata prin numarul mic de persoane ce se gasesc in fiecare grupa (sase), prin sistemul de lucru si modul de predare conform metodei , de la simplu la complex, cu imbinari de cunostinte din pedagogie, streching, aerobic, dans sportiv, modern, tango argentinian si ...psihologie & parapsihologie.
Ofera pentru copii, adulti, adolescenti si viitorii miri cursuri de dans sportiv, dansuri de societate, dansuri latino-americane, Tango Argentinian, Rock`n`roll si chiar dansuri populare din diverse zone ale tarii. Totul in grupe de maxim 6 persoane, ca in nici un loc in Bucuresti, in sali excelente cu instructori dansatori profesionisti cu experienta de cel putin 10 ani in arta dansului.

Servicii oferite de Scoala de dans:
- cursuri de dans sportiv, tango argentinian, dansuri latino salsa, bachata, merengue
- lectii particulare cu instructor personal
- cursuri dans copii 4-6 si 7-12 ani
- dansatori profesionisti/ showuri petreceri
- cursuri de dans speciale pentru nunta
- cursuri de dans pentru companii si team-building
- zumba
- pilates
Publicat 5 Iun. 2022 Expiră 5 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.