Publicat 13 Mar 2018 | Reactualizat 23 Mar 2018 | Expiră 13 Apr 2018

INSTALATOR

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

STUDII: liceu, scoala profesionala, studii in domenii tehnice sau studii superioare in domeniul instatiilor
-Orientare spre rezultate
-Proactivitate
-Atentie la detalii
-Permis de conducere categoria B (constituie un avantaj)
-Experienta in domeniu (constituie un avantaj)

* Vor fi invitati la interviul de angajare si muncitori necalificati, harnici, seriosi si dornici de specializare;
* Vor fi invitati la interviul de angajare si candidati cu studii superioare ce prezinta abilitati de coordonare a lucrarilor de instalatii pentru a ocupa functia de sef de echipa sau sef de santier;
* Vor fi invitate la interviul de angajare si persoanele care au abilitati tehnice necesare functiei de inginer service sau tehnician service;

CV-urile se pot trmite si pe adresa de e-mail: office@climarena.ro

Descrierea jobului

Montaj sau intretinere service instalatii industriale si rezidentiale (instalatii sanitare, termice, montaj de ventilatie, aer conditionat si boilere (cazane) in camere tehnce)
Pregatirea materialelor pentru montaj

CLIMARENA este reprezentantul oficial al producatorului Mitsubishi Electric în zona Transilvaniei.
Mitsubishi Electric, companie infiintata in 1921, are un buget anual de vanzari de aproximativ 40 de miliarde de dolari SUA. Isi desfasoara activitatea in 34 de tari din intreaga lume si are peste 124.000 angajati. Dar, dincolo de cifre, Mitsubishi Electric - al carui nume vine de la “mitsu bishi”, care in japoneza inseamna “trei diamante” – a fost intotdeauna sinonim cu calitatea.
Mitsubishi Electric este considerat varful de lance al tehnologiei japoneze in domeniul echipamentelor de aer conditionat. O gama variata de modele ofera solutii pentru fiecare anotimp. Echipamentele Mitsubishi Electric dau racoare vara si caldura iarna. Au performante energetice de neegalat si functioneaza cu cel mai mic nivel de zgomot.
Mitsubishi Electric dezvolta solutii complete pentru orice aplicatie, de la rezidential independent la rezidential centralizat, de la hoteluri, baruri si restaurante mici la resorturi turistice si centre spa, de la muzee si magazine mici la sedii de banci, centre comerciale, cladiri de birouri.
CLIMARENA ofera produse si servicii, fiind capabila sa intervina cu seriozitate si corectitudine in fiecare din fazele derularii unui proiect investitional:
• alegere solutie tehnica;
• consultanta, proiectare, elaborare documentatii tehnice;
• furnizare echipamente si materiale;
• realizare lucrari de instalatii;
• punere in functiune, service in garantie si post-garantie.

Echipamentele furnizate, puse in functiune si intretinute in garantie si post garantie includ:
Pompe de caldura aer-apa
Echipamente de aer conditionat tip split, multisplit, duct, VRV
Centrale de tratare a aerului
Ventilatoare si accesorii
Cazane cu puteri termice cuprinse intre 24 kw si 2400 kw
Arzatoare
Panouri radiante
Tuburi radiante
Generatoare de aer cald cu puteri termice intre 21 si 350 kw
Schimbatoare de caldura cu placi, boilere, module automatizate pentru preparare apa calda menajera
Pompe, statii de mentinere a presiunii, hidrofoare
Sisteme de tratare a apei
Aeroterme si ventiloconvectoare
Panouri solare
Agregate de preparare a apei reci
Compresoare
Echipamente pentru automatizarea centralelor termice, accesorii

Expirat
INSTALATOR  -  SC. Climarena SRL