INSPECTOR / TEHNICIAN SSM - SANTIER

S.C. SPOTING S.A.
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

-Cel putin 3 ani experienta ca inspector SSM in santier;
-Nivel de pregatire:curs SSM minim 80 ore;
-Curs cadru tehnic PSI;
-Cunostinte solide de legislatie SSM-SU;
-Disponibilitate pentru deplasari in tara;
-Persoana responsabila, ferma, cu buna capacitate de comunicare.

Descrierea jobului

ATRIBUTIILE POSTULUI:
-Identifica pericolele si evalueaza riscurile pentru locurile de munca.
-Verifica modul de respectare a prevederilor legale in domeniul securitatii si sanatatii in munca, a utilizarii mijloacelor colective si individuale de protectie de catre lucratori.
-Efectueaza controale interne la locurile de munca si intocmeste rapoarte de prezentare a acestora.
-Identifica si raporteaza incidente de securitate si sanatate in munca si se implica in identificarea cauzelor acestora si in implementarea corectiilor si a actiunilor corective.
-Efectueaza instruirile specifice privind Sеcuritаtеa si Sanatatea in Munca si Situаtii de Urgentа.
-Tine evidenta echipamentelor de munca utilizate in santier si se asigura ca este respectat planul de verificare periodica a acestora.
-Tine evidenta echipamentelor de protectie pentru care este necesara o verificare periodica si se asigura ca verificarile se realizeaza la termene.
-Face parte din echipa de evaluare a riscurilor de accidentare si imbolnavire profesionala.
-Participa la cercetarea accidentelor de munca in cadrul comisiilor de cercetare.

-Se subordoneaza Managerului SSM

CERINTE post Inspector SSM Santier
-Studii superioare tehnice – de preferat.
-Experienta minim 3 ani pe un post similar (reprezinta avantaj experienta in domeniul Rafinariei).
-Curs de formare profesionala in domeniul SSM, minim 80ore.
-Cunostinte solide de legislatie in domeniul SSM, SU.
-Curs cadru tehnic PSI (constituie avantaj).
-Curs Coordonator SSM (constituie avantaj).
-MS Office (Word, Excel).
-Limba Engleza nivel mediu.
-Buna capacitate de comunicare,atitudine responsabila,spirit de echipa, colaborare.

Se ofera pachet salarial atractiv, tichete de masa, diurna, prime conform CCM aplicabil al societatii.

Suntem o prezență puternică pe piața internă din 1997, oferind clienților noștri avantajele experienței și profesionalismul echipelor noastre. Înființată sub numele de Spoting, compania noastră a adus pe piața din România un pachet de servicii în domeniile electric, instrumentație și automatizări pe multiple segmente ale industriei.

Lucrăm cu companii locale și internaționale pe întreg teritoriul României, punând accent pe modernizarea și eficientizarea instalațiilor și sistemelor electrice, de instrumentație și de automatizare. Ne mobilizăm echipele de specialiști pentru proiecte de orice nivel de complexitate, aducând un plus de valoare prin experiența, mobilitatea și flexibilitatea noastră.

In anul 2012, societatea a fost achizitionata de catre grupul francez VINCI ENERGIES.

Publicat 25 Ian. 2023 Expiră 24 Febr. 2023