Publicat 22 Mai 2019 | Reactualizat 19 Iun 2019 | Expiră 22 Iun 2019

INSPECTOR SSM

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Experienta intr-un post similar in cadrul unei companii de productie (de preferinta alimentara) de minim 2 ani
  • Studii profil tehnic, nivel universitar prezinta avantaj
  • Atestat in domeniul SSM
  • Curs "Evaluator riscuri de accidentare si imbolnavire profesionala" (optional)
  • Curs cadru tehnic PSI / protectie civila (avantaj)
  • Cunoasterea foarte buna a legislatiei in domeniu
  • Cunoasterea limbii engleze nivel mediu (avantaj)
  • Abilitati foarte bune de organizare, prioritizare
  • Experienta in management de proiect
  • Abilitati foarte bune de comunicare si prezentare
  • Orientat spre rezultat
  • Abilitati de leader
  • Proactivitate, spirit de initiativa
  • Spirit de echipa
  • Autodisciplina
  • Simt inalt al responsabilitatii
  • Atentie la detaliu

Descrierea jobului

ROLUL POSTULUI:

  • Organizarea, coordonarea si monitorizarea activitatilor de prevenire si protectie in domeniul securitatii si sanatatii in munca, in conformitate cu legislatia specifica in vigoare.
  • Asigura indeplinirea tuturor formalitatilor legale in vigoare privind securitatea si sanatatea in munca in cadrul Societatii.
  • Este reprezentantul Societatii in relatia cu autoritatile compentente (ITM, ISU)

ATRIBUTII PRINCIPALE:
  • Asigurarea aplicarii prevederilor legislative in vigoare la nivelul companiei
  • Elaborararea de documente, proceduri specifice si instructiuni proprii si monitorizarea punerii lor in aplicare (conform cerintelor legislative in vigoare)
  • Intocmirea, gestionarea fiselor individuale de instruire SSM pentru toate departamentele Societatii
  • Instruirea angajatilor Societatii in domeniul securitatii si sanatatii in munca
  • Elaborarea tematicii pentru toate fazele de instruire, stabilirea periodicităţii adecvate pentru fiecare loc de muncă, asigurarea informării şi instruirii lucrătorilor în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă şi verificarea cunoaşterii şi aplicării de către lucrători a informaţiilor primite;
  • Coordoneaza comunicarea si cercetarea evenimentelor, inregistrarea si evidenta accidentelor de munca si a incidentelor periculoase
  • Tine evidenţa zonelor cu risc ridicat şi specific;
  • Efectueaza controale la locul de munca, informează angajatorul asupra deficienţelor şi propune măsuri de prevenire şi protecţie;
  • Organizeaza sedintele Comitetului de Securitate si sanatate in munca
  • Emite documentele de organizare si instruire SSM si SU
  • Verificarea din punct de vedere SU locurile de munca
  • Instruirea introductiva a noilor angajati in domeniul SSM
  • Acorda consultanta in domeniul SSM echipei manageriale
  • Reprezinta compania in relatia cu organele de control in domeniu si urmareste punerea in aplicare a masurilor corective dispuse de organele de control
  • Planificarea, organizeazarea, monitorizarea activitatatii si a modului de respectare a masurilor de SSM, SU
  • Intocmirea de rapoarte si evidente in functie de cerintele legale si ale companiei

OFERTA NOASTRA:
  • Pachet salarial atractiv care contine tichete de masa si transport decontat integral
  • Oportunitati de dezvoltare personala
  • Suport serviciu externalizat SSM&SU

Heidi Chocolat este o companie cu origini elvetiene, fondata in Romania in anul 1994, in prezent parte a grupului KEX Confectionery.
Cu o prezenta semnificativa in segmentul de ciocolata Premium din Romania, Heidi a reusit sa depaseasca granitele nationale, astfel ca in momentul de fata brandul este prezent in 60 de tari si se bucura de apreciere deosebita in piete cum ar fi cele din Germania, Austria sau Polonia.
In prezent compania numara peste 450 de angajati, cea mai mare parte a lor fiind in echipa de Productie.
Fabrica este situata in orasul Pantelimon - Ilfov, loc de unde se distribuie ciocolata Heidi catre toate pietele in care suntem prezenti. Tot aici se afla si Flagship-store-ul, Chocoworld, concept unic in Romania (https://heidi-chocolate.com/ro/chocoworld/ )
Echipa Heidi este in continua dezvoltare si isi doreste sa atraga noi colegi, cel putin la fel de pasionati si dedicati ca cei pe care ii are in prezent, pentru a continua succesul inceput in urma cu peste 20 de ani.

Te asteptam sa devii parte a echipei HEIDI!

Prin trimiterea datelor dvs. personale prin poștă electronică către orice adresă de e-mail care se termină în "heidi-chocolate.com", prin intermediul platformelor sociale media (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea prin intermediul unei platforme de locuri de muncă on-line, sunteți de acord în mod expres și neechivoc că astfel datele care urmează să fie prelucrate de societățile din grupul Heidi. Mai multe detalii pot fi găsite pe heidi-chocolate.com. Pentru orice plângere privind prelucrarea datelor cu caracter personal, vă rugăm să contactați dpo@heidi-chocolate.com.

Expirat
INSPECTOR SSM  -  SC HEIDI CHOCOLAT S.A.