Publicat 03 Mai 2019 | Reactualizat 24 Mai 2019 | Expiră 03 Iun 2019

INSPECTOR SSM

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Minim 2 ani experienta intr-o pozitie similara (avantaj in industria constructiilor-montaj);
- Curs in domeniul securitatii si sanatatii in munca cu o durata de 80 de ore;
- Cunostinte bune PC (MS Office, email);
- Limba engleza - mediu.

Descrierea jobului

Coordoneaza activitatile de securitate si sanatate in munca si implementeaza actiuni privind securitatea si sanatatea in munca in atelier si santiere ;
Urmareste utilizarea in conditii de siguranta a echipamentelor si utilajelor;
Verifica respectarea de catre toti lucratorii a cerintelor prevazute in Conventia SSM-SU-Mediu, in Regulamentele si Procedurile aplicabile;
Efectueaza instructajul introductiv general de SSM si SU ;
Efectueaza controale la toate locurile de munca pentru a verifica gradul de respectare a instructiunilor specifice de SSM, PSI si protectia mediului ;
Intocmeste necesarul de documentatii cu caracter tehnic de informare si instruire a lucratorilor in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
Identifica echipamentele individuale de protectie necesare pentru posturile de lucru din companie si intocmeste necesarul de dotare a lucratorilor cu echipament individual de protectie;
Verifica mentinerea evidentei echipamentelor de munca şi urmărirea ca verificările periodice / incercarile periodice ale echipamentelor de munca, sa fie efectuate conform cerintelor legale sau alte cerinte;
Stabileste zonele care necesita semnalizare de securitate şi sănătate în munca, stabilirea tipului de semnalizare necesar şi amplasarea acestuia;
Colaboreaza cu maistrii si sefii de echipa, pentru identificarea echipamentelor individuale de protecţie suplimentare, necesare pentru posturile de lucru din zonele de lucru;
Participa la cercetarea evenimentelor;
Intocmeste documente in cadrul Sistemului de management SSM.

With over twenty-eight years of experience and expertise, Industrial Montaj is ranked amongst the most important companies in Romania in the field of construction, assembly and maintenance of industrial installations. Our organizational culture is at the core of all our interest as it centers on work values and respect for the Industrial Montaj employees. Motivated by our boldness and stability, we anticipate, plan, optimize and innovate since our purpose is to imagine and implement pertinent solutions and successfully manage our clients’ problems. Our work quality, the consideration for the environment and work safety represent core objectives in our activity. Our company employs high-performance equipment, which renders us strongly competitive, allowing us to meet all our clients’ needs.

Expirat
INSPECTOR SSM  -  INDUSTRIAL MONTAJ SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles