Publicat 20 Iun 2019 | Expiră 21 Iul 2019

Inspector SSM-SU

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoana implicata si puternica sa-si sustina punctul de vedere.
Organizarea,coordonarea,monitorizrea activitatilor de prevenire si protectie in domeniul SSM-SU.
Curs Inspector ssm – curs 80 ore;
Experienta in domeniul ssm - minim 3 ani (post similar);
•Experienta in comunicarea cu inspectorii teritoriali de munca (ITM) pe linie de SSM, precum si cu personalul Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU);
•Asumarea responsabilitatilor;
•Persoana organizata, cu bune abilitati de comunicare;
•Capacitate de analiza si sinteza;
•Buna capacitate de luare a deciziilor;
•Culegere, clasificare si interpretare a informatiilor;
•Deprinderi de cercetare si investigare;
•Planificare si organizare a operatiilor si activitatilor;
•Pregatire de materiale si rapoarte;
•Permis de conducere cat. B.

Descrierea jobului

Controlul si urmarirea modului in care se aplica reglementarile legislative in vigoare privind Securitatea Muncii si Situatii de urgenta de catre toti angajatii;
•Acordarea de consultanta departamentelor, cu privire la reglementarile legislative in vigoare si normele privitoare la Securitatea Muncii, Prevenirea si Stingerea Incendiilor;
•Asigurarea instruirii si informarii personalului in probleme de Securitate Muncii, Prevenirea si Stingerea Incendiilor;
•elaborarea de instructiuni proprii de securitate a muncii;
•Evaluarea, din punctul de vedere al Sanatatii si Securitatii in munca, a posturilor de lucru;
•Elaborarea, impreuna cu conducerea societatii, a listei cu dotarea echipamentelor de protectie si de lucru a salariatilor;
•Intocmirea programului de masuri pentru Securitatea Muncii;
•Intocmirea intregii documentatii cu privire la obtinerea avizelor, acordurilor si autorizatiilor pe linie de securitate si sanatate in munca, precum si de prevenire si stingere a incendiilor si de acordare prim ajutor;(dupa caz)
•Participarea, atat la controalele efectuate de catre autoritatile statului, cat si la auditurile interne.

Descrierea companiei

Companie in plina ascensiune si dezvoltare.

Expirat
Inspector SSM-SU  -  EXPERT PREV S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles