Publicat 06 Jun 2019 | Reactualizat 27 Jun 2019 | Expiră 04 Jul 2019

Inspector SSM (securitate si sanatate in munca)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Dorim sa ne completam echipa de specialisti si punem la dispozitie un post de Inspector SSM in cadrul societatii noastre.
Candidatul ideal trebuie:
- sa fie absolvent al unui curs în domeniul SSM-80 ore
- sa fie absolvent al unui curs de cadrul tehnic cu atribuții în domeniul PSI
- sa detina permis de conducere cat B
- sa aiba studii superioare tehnice.

Descrierea jobului

- Elaborarea şi actualizarea planului de prevenire şi protecţie;
- Urmărirea realizării măsurilor dispuse de către inspectorii de muncă, cu prilejul vizitelor de control şi al cercetării evenimentelor;
- Urmărirea actualizării planului de avertizare, a planului de protecţie şi prevenire şi a planului de evacuare;
- Întocmirea fișelor individuale de securitate și sănătate în muncă la angajare și instruirea generală privind securitatea și sănătatea în muncă noilor angajați;
- Distribuirea fișelor individuale de securitate și sănătate în muncă conducătorilor locurilor de muncă, care au responsabilitatea de a face instruirea periodică de securitatea muncii;
- Verificări programate și neprogramate a respectării normelor de securitatea muncii;
- Verificarea înregistrărilor din fișele individuale de securitate și sănătate în muncă;
​- Întocmirea evidenţelor accidentelor de muncă.

Societatea LEMACONS SRL, înființată în anul 2009, având capital privat integral românesc, este specializată în execuția lucrărilor de construcție a drumurilor și autostrăzilor, construcții civile și industriale, lucrări de alimentare cu apă și rețele de canalizare, construcții rezidențiale și nerezidențiale, lucrări hidrotehnice.

Expirat
Inspector SSM (securitate si sanatate in munca)  -  LEMACONS SRL