Publicat 12 Nov 2020 | Expiră 13 Dec 2020

Inspector SSM / Fabrica pre-fabricate din beton

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINȚE:

- Nivelul de studii: studii superioare în SSM;
- Calificări/specializări necesare;
- Cursuri de aprofundare ale legislației privind securitatea și sănătatea la locul de muncă;
- Cursuri generale ale legislației muncii;
- Folosirea pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
- Cunoașterea limbii engleze, nivel AVANSAT;

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:

- Identificarea pericolelor și evaluarea riscurilor în fabrica de producție;
- Întocmirea fișelor individuale privind protecția muncii la angajare și efectuarea instructajului introductiv general;
- Elaborarea și actualizarea planului de muncă, incluzând măsurile de protecție;
- Identificarea, înregistrarea și raportarea riscurilor și problemelor care apar în fabrica de producție sau în timpul procesului de lucru;
- Verificarea și aplicarea cunoștințelor de către toți lucrătorii a măsurilor prevăzute în planul de prevenire și protecție, precum și a atribuțiilor și responsabilităților ce le revin în domeniul securității și sănătății la locul de muncă;
- Întocmirea și înregistrarea de documentații pentru informare și instruire a lucrătorilor în domeniul securității și sănătății la locul de muncă;
- Asigurarea informării și instruirii lucrătorilor în domeniul securității și sănătății la locul de muncă, având în vedere și verificarea cunoștințelor și aplicarea informațiilor primite;
- Ținerea evidenței echipamentelor de muncă și a echipamentelor individuale de protecție, urmărirea ca verificările periodice/dotarea/înlocuirile să fie efectuate conform legislației în vigoare;
- Informarea angajatorului, în scris, asupra deficiențelor constatate în timpul controalelor efectuate;
- Elaborarea rapoartelor privind incidente/accidente, în conformitate cu prevederile legale;
- Întocmirea instrucțiunilor de apărare și protejare împotriva incendiilor și stabilirea atribuțiilor salariaților la locul de muncă;
- Organizarea corespunzătoare a instruirii personalului;
- Menținerea bunelor-relații cu autoritățile în ceea ce privește documentația ce trebuie depusă/trimisă, conform reglementărilor legale;
- Cunoștințe generale în ISO 9001:2015 standard;

CERINȚE:

We are Kwik RC Frames and Precast Modular Building Services We pride ourselves on Build Quality and Customer Satisfaction Safety, Quality and Productivity are our Core Values.

Expirat
Inspector SSM / Fabrica pre-fabricate din beton  -  Kwik RC Frames

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles