Publicat 21 Dec 2020 | Reactualizat 17 Ian 2021 | Expiră 20 Ian 2021

Inspector SSM/ Cadru tehnic PSI

1 post

Candidatul ideal

Candidatul ideal prezinta aptitudini de organizare, spirit de echipa si bune abilitati de comunicare.

Descrierea jobului

Cerinte:
- Studii superioare in domeniul tehnic;
- Curs inspector/ specialist SSM - nivel mediu (80 ore);
- Curs cadru tehnic PSI;
- Absolvent curs postuniversitar SSM - nivel superior (180 ore) – constituie avantaj;
- Curs auditor intern OHSAS 18001/ ISO 45001 – constituie avantaj;
- Cunostinte privind legislatia privind domeniile SSM si SU;
- Experienta in domeniu minim 1 an;
- Cunostinte solide operare PC, Outlook, E-mail, Microsoft Office;
- Permis dе conducere, categoria B;
- Nivel mediu limba engleza (scris, vorbit, citit);
- Persoana atenta la detalii, rezistenta la stres si lucru sub presiune;
- Abilitați excelente dе comunicare, instruire și exprimare, dе analiza, sinteza si organizare, dе lucru autonom si in echipa;
- Abilitati excelente de redactare a e-mail-urilor;
- Persoana autodidacta, responsabilia si meticuloasa;
- Experienta in efectuarea instruirilor si cercetarea evenimentelor dе munca.

Responsabilitati:
- Intocmirea documentаtiei nеcеsare si spеcifice domеniilor Sеcuritаtе si Sanatate in Munca si Situаtii de Urgentа;
- Identificarea riscurilor de accidentare specifice zonelor de lucru si urmarirea respectarii masurilor din planul de prevenire si protectie;
- Elaborarea tematicilor de instruire privind Sеcuritаtеa si Sanatatea in Munca si Situаtii de Urgentа;
- Intocmirea instructiunilor proprii de Securitate si Sanatate in Munca si Situatii de Urgenta;
- Intocmirea fiselor individuale privind Sеcuritаtеa si Sanatatea in Munca si Situаtii de Urgentа;
- Urmarirea respectarii instructiunilor si procedurilor implementate in companie;
- Organizarea si efectuarea instruirilor specifice privind Sеcuritаtеa si Sanatatea in Munca si Situаtii de Urgentа;
- Organizarea si efectuarea instruirilor echipelor de prima interventie si a exercitiilor de evacuare specifice domeniului Situatiilor de Urgenta;
- Instruirea contractorilor si subcontractorilor si urmarirea acestora pe parcursul prezentei in cadrul companiei;
- Efectuarea controalelor si auditurilor interne privind Sеcuritаtеa si Sanatatea in Munca si Situаtii de Urgenta;
- Inspectarea zilnica a locurilor de munca, in scopul conformarii personalului angajat cu regulile interne. Constientizarea permenenta a personalului;
- Organizarea sedintelor Comitetului de Securitate si Sanatate in Munca;
- Mentinerea legaturii permanente cu Medicina Muncii;
- Actualizarea evidentei efectuarii controalelor medicale periodice si programarea personalului la controale;
- Mentinerea legaturii cu Inspectoratul Teritorial de Munca, Casa de Pensii, Directia de Sanatate Publica, Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta;
- Analizarea echipamentelor individuale de protectie si echipamentelor de munca specifice zonelor de lucru. Analizarea si propunerea achizitiilor de echipamente pretabile zonelor de lucru, in functie de riscurile de accidentare;
- Analizarea zonelor din punct de vedere al semnalizarilor de Securitate si Sanatate in Munca si Situatii de Urgenta;
- Asigurarea materialelor necesare acordarii primului-ajutor.

BILKA este o companie 100% romaneasca, specializata in productia si dezvoltarea de sisteme complete pentru acoperisuri (tigla metalica, sistem pluvial si accesorii) pentru constructii rezidentiale si industriale.
In cei 13 ani de activitate, BILKA a devenit un important angajator pe piata muncii, dezvoltandu-si numarul de angajati constant. Daca in anul infiintarii, 2007, compania inregistra 2 angajati, in prezent numarul acestora a ajuns la peste 500 si este in continua crestere.

Ca lider de piata, pozitie pe care compania o ocupa inca din anul 2012, BILKA investeste continuu in expansiune si imbunatatirea serviciilor si produselor, bazandu-se pe tehnologii de ultima ora, dar si pe angajati bine pregatiti.
Strategia si valorile dupa care BILKA se ghideaza implica dezvoltarea portofoliului de produse, dar si a personalului, pentru ca impreuna sa conduca spre o evolutie de succes.

Inspector SSM/ Cadru tehnic PSI  -  Bilka Steel

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles