Inspector SSM,Cadru tehnic PSI, RSVTI - studii tehnice sup.

INTERNATIONAL CONSULTING PROTECT SRL 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare tehnice;
- Experienta anterioara in domeniul SSM si situatii de urgenta minim 1 an;
- Absolvent al cursului de perfectionare in domeniul SSM (180 ore);
- Cunostinte PC Medii, Office ( Word, Power Point);
- Evaluator de risc SSM, reprezinta un plus;
- Cadru tehnic cu atributii in domeniul SU si inspector protectie civila;
- Permis de conducere catg. B cu experienta, cu posibilitatea de a pleca in delegatii in tara;
- Bunul simț reprezintă un atuu important;
- Scris citet si rapid;
- Persoană calmă, organizată, cu experiență în lucrul cu documente;

Descrierea jobului

- Delegatii lunare in tara minim 1 saptamana pe luna ,cu asigurare cazarii si a diurnei
- Carnet de conducere categoria B

- Instruieste lucratorii pe linie SSM,SU in diverse societati ( efectuarea instruirii trebuie efectuata la un nivel de performanta superioara)
- Elaboreaza si actualizeaza instructiunile proprii de securitate si sanatate in munca;
- Elaboreaza rapoarte privind accidentele de munca suferite de lucratorii din cadrul echipei;
- Identifica echipamentele individuale de protectie si intocmeste necesarul de dotare a lucratorilor cu echipament individual de protectie;
- Urmareste realizarea masurilor dispuse de catre inspectorii de munca, cu prilejul vizitelor de control si al cercetarii evenimentelor;
- Identifica si evalueaza riscurile de SSM;
- Participa la cercetarea accidentelor de munca;
- Program 8:30-17:00, cu pauza 30 minute
- Posibilitate de avansare si cresteri salariale;

Descrierea companiei

SERVICII SSM, SU, RSVTI

Publicat 6 Iun. 2022 Reactualizat 4 Iul. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.