INSPECTOR SALARIZARE Pantelimon - Ilfov

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Experienta de 1-3 ani pe o pozitie din departamentul de resurse umane;
  • Absolvent studii superioare;
  • Limba engleza – nivel mediu;
  • Cunoasterea avansata a programelor Microsoft Office;
  • Cunostinte avansate Excel;
  • Cunoasterea programului de contabilitate Saga – constituie un avantaj;
  • Cunoasterea obtinerii formularului A1 – constituie un avantaj;
  • Cunostinte temeinice de legislația muncii;
  • Atestat inspector resurse umane
  • Capacitate de a lua decizii si de a-si asuma responsabilităţile;
  • Capacitate de a lucra atat individual, cat si in echipa;
  • Disciplina, seriozitate, preocupare profesională, responsabilitate şi atenţie la locul de munca;
  • Atentie distributiva si punctualitate;
  • Gandire analitica;
  • Experienta salarizare personal in cadrul departamentului HR.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Calcularea salariilor din grupul DESA conform grilei de salarizare;
  • ​Introducerea pontajelor, orelor suplimentare , bonusuri si alte drepturi in calcularea statelor de plata;
  • Intocmirea dosarului de concedii medicale;
  • Generarea/ Verificarea D 112;
  • Transiterea fisierelor de plata catre Dep. Contabil;
  • Alocarea costurilor cu salariatii conform centrelor de cost;
  • Raportari specifice dep. RU;
  • Mentinerea relatiei cu autoritatile specifice;
  • Alte activitati specifice postului.

Beneficii:
  • Salariul este motivant;
  • Mediu de lucru placut.

DESA CONSTRUCTION GROUP activeaza pe piata constructiilor din 2008, avand in portofoliu o gama variata de lucrari: constructii din beton armat, structuri metalice, lucrari de fatade si pereti cortina. Activitatea companiei noastre se desfasoara atat in Romania cat si in urmatoarele tari: Germania, Olanda, Belgia, UK.
Publicat 12 mai 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 11 iun. 2022