Inspector resurse umane

Shipyard Atg Giurgiu S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

• Studii medii si curs calificare inspector Resurse Umane
• Experienta in domeniu de minim 1 an
• Cunostinte legislatia muncii
• Cunoștințe de utilizare PC și Microsoft Office (Excel, Word)
• Abilități foarte bune de comunicare și relaționare
• Atitudine pozitivă, constructivă, orientată spre rezultate
• Capacitate de a respecta termene limită
• Spirit de echipă
• Simțul răspunderii
• Abilități de organizare, planificare si coordonare a activităților
• Responsabilitate, rigurozitate

Descrierea jobului

1.Asigura intocmirea contractelor individuale de munca, precum si arhivarea acestora;
2.Intocmeste formele legale privind încetarea raporturilor de muncã ale angajatilor cu societatea;
3.Intocmeste formele legale pentru modificãrile survenite pe parcursul activitãtii profesionale a angajatului, pe baza actelor doveditoare, în ceea ce priveste :
  • schimbãri de nume, în baza certificatelor de cãsãtorie/hotãrâri judecãtoresti de divort
  • schimbãri de meserie/functie, în baza referatelor/adreselor întocmite de seful ierarhic
  • schimbãri ale salariului tarifar de încadrare ale angajatilor;
4.delegãri / detasãri, dupã caz.4. Gestioneaza informatiile in programul Revisal si il transmite la Inspectoratul Teritorial de Munca;
5. Introduce in platforma de Resurse Umane informatii privind angajarile, incetarile contractelor de munca, acte aditionale etc.
6. Tine evidenta cererilor de concediilor de odihna pentru fiecare compartiment
7. La cererea salariatilor si in conformitate cu prevederile legale elibereaza adeverinte diverse;
8. Participã în comisiile de cercetare disciplinara;
9. Asigura suport in procesul de integrare a noilor angajati si in procesul de evaluare profesionala;
10. Intocmeste diverse documente si rapoarte specifice departamentului resurse umane
11. Salariul atractiv + tichete de masa

Descrierea companiei

Șantier naval

Șantierul Naval are o capacitate de prelucrare table și profile din oțel de pană la 600/700 tone pe lună, aproximativ 10.000 tone pe an și o capacitate de prelucrare table și profile de aluminiu de 1.500 de tone pe an.

Construcția navelor se realizează după procese tehnologice, precum:: tăiere mecanică, găurire, rectificare, îndoire oțel, tăiere cu plasmă oxi-gaz (echipamente prevazute cu unitate centrala de comanda si control), sablare, lăcătușerie, izolație, tubulatură, vopsire etc.

Una din cele mai importante facilități ale șantierului este instalația de transfer vertical, tip sincrolift, care asigură lansarea la apă sau andocarea navelor pentru reparații în condiții de siguranță.

Instalația este dotată cu o platformă mobilă acționată de vinciuri ce lucrează sincronizat. Această instalație a fost proiectată și construită pentru lansarea sau andocarea de nave maritime și fluviale cu următoarele caracteristici maxime:

Lungime: 110 metri; Lățime: 17,5 metri; Tonaj: 3 000 tone;

Transferul navelor de la hala de montaj la sincrolift, se face prin intermediul unui sistem de transfer pe bază de linii (șine) de cale ferată, platforme cu o suprafață totală de 115.000 mp.

Standarde de performanță

Începând cu anul 2002 până în prezent, principala activitate a șantierului este construcția de nave noi ”Casco” sau echipate complet „ La cheie” , dar și reparații (structura corpului; tubulatura; lăcătușerie; lăcătușerie, izolație, tâmplărie, vopsitorie etc.), inclusiv renovarea completă a două nave de tip pasager.

Controlul calității în activitatea noastră oferă clienților noştri standarde de înaltă calitate şi prețuri competitive, susținute de munca în echipă si competentă profesională a angajaților noştri facilitând pentru dumneavoastră obținerea de afaceri profitabile prin compania noastră.

Publicat 8 Iun. 2022 Reactualizat 6 Iul. 2022 Expiră 8 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.