Publicat 26 Feb 2021 | Expiră 29 Mar 2021

Inspector Resurse Umane

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta de minim 2 ani in Resurse Umane pe salarizare;
Studii superioare
Cunostinte de operare PC, MS Office (in special Excel si Word) la nivel avansat;
Cunostinte temeinice de legislatia muncii;
Abilitati excelente de comunicare, spirit de observatie;
Certificat Inspector Resurse Umane reprezinta o conditie eliminatorie;
Persoana punctuala, responsabila, organizata.

Descrierea jobului

Colectarea si centralizarea tuturor informatiilor justificative privind statul de plata (pontaje, concedii medicale, de odihna, modificari de salarii, prime, bonusuri etc.);
Efectuarea calcului salarial, intocmirea statului de plata si a centralizatoarelor de impozite si taxe datorate statului;
ntocmirea declaratiilor privind obligatiile catre institutiile statului;
ntocmirea fiselor fiscale si inregistrarea acestora
ntocmirea diverselor raportari solicitate de catre manager;
Informarea periodica a managerilor in legatura cu modificarile legislative din domeniu, inclusiv acordarea de suport si consultanta acestora.
Gestioneaza concediile medicale conform legislatiei in vigoare si se asigura ca soldurile cu statul in ceea ce priveste aceste documente sunt permanent la zi
Eliberare de adeverinte solicitate de angajati conform legislatiei in vigoare Managementul documentelor specifice: Administreaza și gestioneaza dosare de personal inclusiv Contractele individuale de Munca, Actele aditionale aferente, si Fisele de Post) atat la angajare cat si la plecare
Raspunde de completarea și arhivarea dosarelor de personal pentru toți angajații companiei în conformitate cu procedurile interne ale companiei și cu legislația în vigoare;
Intocmește documentele privind anexele la contractele individuale de muncă în conformitate cu procedurile interne ale companiei și cu legislația în vigoare;
Tine evidenta concediilor de odihna pentru fiecare departament si verifica pontajele cu toate cererile de concediu de orice tip din cursul lunii;
ăspunde de acuratețea datelor care sunt operate în registrul electronic de evidență a angajaților (Revisal) și de transmiterea rapoartelor emise către ITM București sau alte institutii ale statului (în conformitate cu prevederile legale în vigoare) corect si in termenele prevazute de lege;
Răspunde de păstrarea documentelor existente în arhivele companiei;
Răspunde de arhivarea tuturor documentelor personale ale salariaților;
Elibereaza toate actele conform legii la incetarea unui raport de munca, sau in cazurile de suspendare a unui contract de munca;
Se informează în permanență cu privire la modificarile survenite în legislația muncii, le comunică și le analizează împreună cu membrii echipei de HR și se asigură de aplicarea acestora în conformitate cu prevederile legale.

Alte arii de acoperire
Asigura mentinerea la zi a Regulamentului Intern, si a altor acte interne, in conformitate cu legislatia in vigoare;
entine relatia cu furnizorul de servicii medicale pentru controlul medical obligatoriu de angajare si periodic anual – raspunde ca toti angajatii sa respecte aceasta cerinta
Mentine relatia cu furnizorul de servicii de Protectia si Siguranta in Munca, se asigura ca fiecare angajat are o fisa de risc cu care sa se prezinte la controlul de medicina muncii si ca se efectueaza instruirile periodice
Intocmeste avertismentele si convocarilor la cercetari disciplinare si participarea la acestea, atunci cand este cazul; Intocmirea si actualizarea procedurilor in HR - organigrama pe functii, decizii numire responsabili, protocoale, formulare; Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

ROVERE MOBILI este cunoscuta ca fiind un lider in domeniul amenajarilor interioare, fiind unul dintre cei mai importanţi furnizori de mobilier de lux pe piata din Romania. Aceasta performanta fiind atinsa datorita experientei managementului companiei de peste 20 ani in domeniul importului de mobilier din Italia. Odata cu aparitia sa pe piata in decembrie 2002 ROVERE MOBILI s-a impus prin profesionalism, calitate si inovatie aducand un nou concept in domeniu prin urmarirea liniilor de trend internationale si a ultimelor tendinte atat in domeniul mobilierului si al decoratiunilor cat si la nivel de curente artistice contemporane. Astfel, dincolo de activitatea comerciala de vanzare a produselor de mobilier, compania a dezvoltat o infrastructura moderna cuprinzand departamente de: proiectare, logistica, marketing, contabilitate, livrari si montaj, administrativ, toate subordonate aceluiasi scop – oferirea unor servicii profesionale, de elita. Pentru mai multe detalii puteti accesa site-ul companiei www.roveremobili.it

Expirat
Inspector Resurse Umane  -  PHylosophy Design

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles