Publicat 01 Nov 2018 | Reactualizat 15 Nov 2018 | Expiră 01 Dec 2018

Inspector Resurse Umane

3 posturi

Descrierea jobului

Candidatul ideal:

  • Cursuri autorizate de Inspector de Personal;
  • Operare PC: Word, Excel, programe de calculare salarii;
  • Cunostinte de baza in domeniul resurselor umane(Codul Muncii);
  • Constiincioasa, ordonata, atenta la detalii;
  • Capacitate de analiza si sinteza, judecata rapida;
  • Capacitatea de a intelege mesajul verbal, scris;
  • Atentie concentrata si distributiva;
  • Capacitate de reactie rapida in situatii de criza;
  • Rezistenta la sarcini repetitive si stres;
  • Integrare in colectiv (sociabilitate);
  • Mentinerea unei atmosfere colegiale în relatiile de munca (atat cu subordonatii, cat si cu superiorii);
  • Spirit de echipa;
  • Eficienta profesionala;
  • Abilitati de coordonare, planificare si organizare;
  • Cunostinte avansate de limba italiană;
Descrierea activitatii:
  • Calcularea drepturilor salariale conform pontajului , a contractelor de munca, a politicii firmei;
  • Realizarea bazei de date;
  • Evidenta personalului;
  • Intocmirea contractelor de munca, a actelor aditionale;
  • Actualizarea fiselor de post;
  • Intocmirea de adeverinte solicitate de angajati;
  • Tine evidența concediilor de odihnă;
  • Intocmirea formelor de angajare dar si de desfacere a contractelor de munca;
  • Mentine relatia cu ITM-ul, casa de asigurari de sanatate, de somaj, de pensii, etc;

Inspector Resurse Umane  -  S.C. ALMAVIVA SERVICES S.R.L.