de ani Fără Frică...

Publicat 19 Nov 2019 | Reactualizat 10 Dec 2019 | Expiră 19 Dec 2019

INSPECTOR LICHIDARI DAUNE MOTOR

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.

Candidatul ideal

Studii superioare, specializare tehnica;
Experienta 1-3 ani in specializari tehnice, optim in domeniul auto;
Limbi straine: optional engleza;
Cunostinte foarte bune Microfost Office( Excel, Word, Power Point);
Permis conducere categoria B;
Capacitate de analiza si sinteza;
Orientare spre performanta excelenta;
Asumarea responsabilitatii;
Proactivitate;
Flexibilitate si adaptare la schimbare;
Spirit de echipa;
Relationare bazata pe empatie, incredere si respect;
Creativitate;
Deschidere catre inovatie si diversitate;
Eficienta si organizare.

Descrierea jobului

- Intocmeste documentele specifice dosarelor de daune (acte de evaluare, devize, accepte de plata, reconstatari, corespondenta cu asiguratul sau cu organele abilitate in cercetarea evenimentelor ce stau la baza dosarelor de daune, solicitare expertize);
- Stabileste solutiile tehnologice de readucere a obiectului asigurat la starea de dinaintea producerii evenimentului sau, dupa caz, solutiile tehnologice de evaluare a cuantumului daunei;
- Intocmeste referatele de plata a dosarelor de dauna instrumentate si face propunerea achitarii sumelor corespunzatoare dupa o verificare atenta a incadrarii evenimentului in conditiile de asigurare, dinamicii accidentului si dupa o verificare a cuantumului daunelor solicitate de asigurat;
- Opereaza dosarele de daune in programul informatic.

Ai aplicat
INSPECTOR LICHIDARI DAUNE MOTOR  -  S.C. Generali Romania Asigurare Reasigurare S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles