Publicat 17 Mai 2019 | Expiră 17 Iun 2019

Inspector Licentiere

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Noul nostru coleg ar trebui sa aiba abilitati mari de comunicare, negociere si convingere, dublate de entuziasm si de putere de munca in teren.
In plus, am prefera o experienta de minim 2 ani in vanzari, relatii cu clientii (de preferat servicii) sau recuperari debite si sa aibe capacitatea de a asimila si lucra cu notiuni juridice.
Nu in ultimul rand, sunt necesare cunostinte de MS Office (Excel si Word) si de navigare pe internet.
Cazierul curat este iarasi o cerinta obligatorie.

Descrierea jobului

Principalele sarcini ale job-ului sunt :
1. Identifica societatile care difuzeaza muzica in scop ambiental, in spatiile sale comerciale (de exemplu magazine, restaurante, hoteluri, cluburi etc.), in judetul/judetele arondate;
2. Informeaza administratorii societatilor despre obligatiile ce le revin cand utilizeaza muzica in scop ambiental si anume plata remuneratiilor;
3. Incheie contracte in numele UPFR;
4. Colecteaza remuneratiile aferente;
5. Indeplineste bugetul de colectare;
6. Gestioneaza relatia cu utilizatorii pe care-i are in portofoliu;
7. Isi insuseste permanent legislatia in vigoare din domeniul in care activeaza.

Oferta :
- angajare cu contract de munca full-time
- salariu fix
- procent din incasari;
- telefon de serviciu, tableta si decont de carburant;
- oportunitati de dezvoltare si promovare in cadrul unei echipe de profesionisti;
- bonusuri lunare.

UPFR este o asociatie a Producatorilor de Muzica care numara printre membrii sai principalele case de productie din Romania si reprezentantii marilor case de productie din afara tarii (Universal Music, Sony, Warner Music, etc).
UPFR este un organism de gestiune colectivă a drepturilor conexe drepturilor de autor cuvenite producătorilor de muzică, care se ocupă cu licenţierea (autorizarea) şi colectarea remuneraţiilor pentru utilizarea muzicii, respectiv distribuirea corectă a veniturilor către titularii de drepturi pe care îi reprezintă.

Pentru mai multe detalii, va rugam vizitati www.upfr.ro

Expirat
Inspector Licentiere  -  Uniunea Producatorilor de Fonograme din Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles