INSPECTOR ITP PLOIESTI

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Angajam inspector ITP atestat RAR pentru categoria B, sau inginer/tehnician, care dupa angajare sa urmeze cursul organizat de RAR in vederea obtinerii atestatului de inspector ITP categoria B (conform anexei 7 din RNTR1)
- Cu privire la pregatirea profesionala, conform Anexei 7 din RNTR1, candidatul ideal trebuie sa indeplineasca una din urmatoarele conditii:
1. Sa fie absolvent studii superioare - Ingineria autovehiculelor/Inginer autovehicule rutiere
2. Sa fie absolvent studii superioare - Ingineria transporturilor si a traficului – 1 an vechime
3. Tehnician prestatii vehicule - cu de cel putin 3 ani vechime in domeniul service auto
Cerinte specifice postului:
- Capacitate inalta de coordonare si organizare
- Capacitate de comunicare, negociere si consiliere ;
- Rigurozitate, responsabilitate, seriozitate ;
- Spirit de observatie.
- Certificat atestare RAR
- Permis conducere cat. B

Descrierea jobului

- stabilirea programarilor in vederea desfasurarii inspectiei tehnice periodice a vehiculului, conform RNTR si instructiunilor RAR
- efectuarea inspectiilor finale ale lucrarilor de reparatie efectuate in service
- comunicarea catre client a documentatiei si a conditiilor tehnice obligatorii pentru promovarea inspectiei tehnice
- verificarea documentatiei prezentate de catre client
- efectuarea testelor obligatorii privind starea tehnica a autovehiculelor respectand procedurile emise de Registrul Auto Roman
- certificarea starii tehnice a vehiculului
- gestionarea si intretinerea echipamentelor, instalatiilor si aparaturii aflate in dotarea statiei ITP
- in cazul necorespunderii tehnice a autovehiculului, consiliaza clientul privind modalitatile de remediere a defectiunilor si-l informeaza despre costurile aferente.

Suntem o companie cu o traditie de 30 de ani si o poziție solidă în piața auto de service, piese de schimb, vehicule noi, vehicule de ocazie.
Publicat 29 iun. 2022 Expiră 29 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos