Publicat 27 Ian 2017 | Reactualizat 17 Feb 2017 | Expiră 27 Feb 2017

Inspector de specialitate subscriere – Property

1 post

Candidatul ideal

Minim 3 – 5 ani experienta in domeniul asigurarilor, pe zona de subscriere – produse property;
Experienta in cotarea intreprinderilor mici si mijlocii;
Expunere pe zona de dezvoltare de produse, atat creare, cat si implementare;
Capacitatea de a analiza si interpreta inspectiile de risc;
Sa acționezi ca un ambasador al UNIQA Romania, oferind servicii profesionale, potrivite clientilor nostri si profitabile pentru afacerea noastra;
Cunostinte avansate Microsoft Office;
Limba engleza – nivel avansat;
Abilitati de comunicare si prezentare;
Spirit analitic, inovativ;
Cunostinte despre monitorizarea produselor si a indicatorilor tehnici.

Descrierea jobului

Analizeaza portofoliul existent pe zona de property si propune masuri de crestere si/sau imbunatatire a acestuia (ex. volum, daunalitate);
Participa la proiectele de dezvoltare (revizuire) a produselor existente si implementare produse noi‎;
Negociaza si defineste profilele necesare intocmirii sau renegocierii tratatelor de reasigurare;
Urmareste imbunatatirea continua a proceselor aferente politelor de retail - property;
Ofera suport echipei de vanzari in intelegerea si promovarea produselor de retail.

Beneficii:

Oportunitatea de a dezvolta o cariera cu UNIQA Romania;
Un salariu competitiv (in functie de experienta tehnica);
Dezvoltare profesionala in cadrul Academiei de Training UNIQA Romania;
Preturi preferentiale pentru toata gama de produse de asigurari ale companie.

UNIQA  Asigurari a  devenit  cea mai noua  membra a  UNIQA Group Austria, odata cu preluarea la finele anului 2008  a companiei UNITA,  prima  companie  cu capital  privat din Romania. UNIQA Asigurari  se  situeaza  printre  liderii  pietei de asigurari generale din Romania, are in prezent aproximativ 1100 de angajati in  46 de sucursale si 101 de agentii si furnizeaza servicii pentru mai mult de 550.000 de clienti. Obiectivul UNIQA  Asigurari  este  de a  creste  in  mod sustinut, constant  si  puternic pe piata  de asigurari locala,  Romania reprezentand o piata foarte importanta pentru strategia UNIQA  Group Austria in regiune.

UNIQA Group Austria este  unul dintre cele mai dinamice si profitabile grupuri de asigurari din Centrul si Sud Estul Europei, lider al pietei austriece si jucator important pe toate cele 20 de piete in care are activitate, având aproximativ 17.500 angajati, 5,7 milioane clienti si aproape 13 milioane polite în 20 de piete regionale.

www.uniqa.ro

Inspector de specialitate subscriere – Property  -  UNIQA Asigurari SA

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă