Publicat 05 Iun 2019 | Expiră 06 Iul 2019

Inspector de asigurari/daune - LIMBA ITALIANA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte
- cunostinte de limba italiana (conditie obligatorie);
- Experienta in asigurari/daune reprezinta un avantaj;
- Fire energica, comunicativa cu capacitate de relationare, interesata de dezvoltarea personala;
- Capacitate de organizare si planificare a sarcinilor si prioritatilor;
- Caracter organizat si cu accent pe detalii;
- Caracter integru, simt de raspundere, orientare spre rezultat si calitate.
- Studii medii/superioare;
- Cunostinte operare PC (Microsoft Office);

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Postul NU presupune activitate pe teren.
- elaborarea de oferte de asigurare conform nevoilor potentialilor asigurati;
- emiterea electronica a politelor de asigurare;
- administrarea portofoliului de clienti;
- inregistrarea in programele informatice;
- gestionarea informarilor de dauna si monitorizarea acestora;
- mentinerea relatiei cu clientii si cu avocatii companiei in vederea recuperarii daunelor.

ABC Asigurari Reasigurari S.A. este o societate cu capital privat integral romanesc avand actionariat compus in principal din firme de constructii si din persoane fizice, infiintata in anul 1997.
Activam pe piata de asigurari din Romania si Italia.
Pentru mai multe detalii va rugam sa accesati site-ul nostru www.abcasigurari.ro

Expirat
Inspector de asigurari/daune - LIMBA ITALIANA  -  ABC Asigurari Reasigurari SA