Publicat 04 Feb 2019 | Expiră 07 Mar 2019

INSPECTOR DAUNE EXTERNE

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare (tehnice - avantaj)
- Experienta in instrumentare si verificare dosare daune auto de minimum 1 an
- Cunostinte operare PC (Microsoft Word, Excel, Outlook)
- Rezistenta la stres
- Prezenta de spirit

Descrierea jobului

- Verifica documentele cu care se prezinta pagubitii/asiguratii la avizarea unei daune;
- Verifica valabilitatea asigurarii in programul informatic si solicita documentele necesare de la sucursalele emitente;
- Opereaza avizarile de daune si rezerva de daune in programul informatic;
- Inregistreaza dosarele de daune in registrele specializate;
- Instrumenteaza si lichideaza dosarul de dauna in maximum 15 zile de la primirea facturii;
- Realizeaza situatii statistice solicitate de seful direct ierarhic;
- Ofera suport colegilor in rezolvarea de probleme cu grad de prioritate ridicat.

Descrierea companiei

DESCRIEREA COMPANIEI:

EUROINS Romania face parte din EIG - Grupul EUROHOLD, care este prezent pe pietele de asigurari din Spania, Romania, Bulgaria, Macedonia, Serbia si Turcia.
Format in anul 2006, grupul este unul dintre cele mai mari din Europa de Est, avand investitii orientate catre patru mari ramuri: finante, auto, industrie si imobiliare.
EUROINS Romania se afla in primele 10 companii de asigurari din aceasta tara si este prezenta pe piata de profil de peste 20 de ani. Reteaua teritoriala numara peste 50 de unitati, oferind toate tipurile de asigurari non-viata, adaptate continuu nevoilor clientilor.

EUROINS azi:

• Peste 500 de angajati
• Peste 500.000 de clienti
• Peste 2.000 de consultanti in asigurari

Misiunea companiei:

• Consultanta pentru servicii de calitate
• O gama completa de riscuri acoperite
• Simplitate si Transparenta
• Promptitudine si corectitudine

Echipa Euroins

Expirat
INSPECTOR DAUNE EXTERNE  -  SC EUROINS ROMANIA ASIGURARE-REASIGURAE SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles