Publicat 28 Mai 2019 | Reactualizat 27 Iun 2019 | Expiră 28 Iun 2019

Inspector Daune Agricole

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice in domeniu agricol (inginer agronom);
Absolvirea unor programe de pregătire în domeniul asigurărilor agricole reprezintă un avantaj major;
Experienţă în domeniul agricol constituie un avantaj;
Experienţa pe o poziţe similară într-o societate de asigurări reprezintă un avantaj major;
Cunoştinţe tehnice privind asigurările agricole (culturi agricole şi animale);
Foarte bune abilităţi de comunicare şi interrelaţionare;
Capacitatea de construi o relaţie pozitivă şi profesionistă cu clienţii;
Capacitate de a colecta şi analiza date;
Rigurozitate şi responsabilitate;
Bune abilitati de rezolvare de probleme;
Foarte bune abilităti de organizare a timpului, priorităţilor şi documentelor;
Abilităţi bune de operare pe calculator (MsOffice, corespondenţă, aplicaţii specifice);
Capacitatea ridicată de a lucra sub presiune şi stres;
Integritate, onestitate.

Descrierea jobului

Efectuează constatarea daunelor şi instrumentează dosarele de daună pentru culturi agricole şi animale respectând normele metodologice specifice;
Introduce şi administrează dosarele de daune agricole în sistemul IT;
Efectuează inspecţiile de risc pentru culturile agricole asigurate, si pentru fermele de animale asigurate.

Groupama Asigurări este parte a unui grup internațional de asigurări și servicii financiare din Europa, având în prezent 32600 de angajați și peste 13 milioane de clienți la nivel global. În 2018 Groupama a obținut certificarea Angajator de Top in Romania, acordată de Top Employer Institute din Olanda. Astfel, Groupama devine singurul asigurător din piata locală certificat Top Employer.

Grupul are o istorie de peste 100 de ani în Franța și a pătruns pe piața românească din anul 2007 prin achiziționarea a trei companii locale: Asiban, BT Asigurări și OTP Asigurări. Groupama Asigurări este astăzi unul dintre liderii pieței de asigurări din România: locul 1 în asigurări agricole și de locuință, peste 1.100.000 de clienți și de o rețea de 122 de agenții și puncte de lucru pe tot teritoriul României. Oferim produse de asigurari de viaţă, bunuri, răspundere civilă, auto şi agricole, atât persoanelor fizice, cât şi clienţilor corporate.

La Groupama știm să succesul nostru este legat de motivaţia și performanța angajaților noștri și de aceea investim constant în starea de bine și în pregătirea și dezvoltarea oamenilor, principala noastră resursă.

Expirat
Inspector Daune Agricole  -  SC Groupama Asigurari SA