Inspector Control Calitate

OMCO ROMANIA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii medii sau superioare cu profil mecanic si/sau tehnic;
- Cunostinte avansate desen tehnic;
- Cunoastere instrumente de masura si control;
- Experienta pe un post similar - minimum 1 an;
- Atentie deosebita in analizarea detaliilor;
- Disponibilitate de a lucra in 3 ture;
- Limba engleza constituie un avantaj.

Descrierea jobului

• Efectueaza controlul de receptie al pieselor si semifabricatelor in conformitate cu desenele de executie, procedurile si instructiunile documentate.
• Inregistreaza rezultatele masuratorilor in documentele specificate in procedurile si instructiunile de control.
• Efectueaza inspectia produselor la controlul de linie in conformitate cu planul de control, documentatiile tehnice, prevederile procedurilor si instructiunilor specifice.
• Inregistreaza neconformitatile depistate in controlul de linie in conformitate cu prevederile procedurilor de control al neconformitatilor, sesizeaza sefului ierarhic/sefului de tura aparitia neconformitatilor.

OMCO este o companie multinationala infiintata in 1964 in Belgia si care isi desfasoara activitatea in industria sticlei, fiind lider European in productia de matrite pentru sticla.Grupul OMCO si-a extins activitatea in Romania in anul 2005 prin deschiderea unei unitati de productie la Iasi, care in prezent numara peste 400 de angajati. Din 2013 Grupul OMCO si-a extins domeniul de activitate prin OMCO Machining - producator de componente pentru industria automotive.
Publicat 19 mai 2022 Reactualizat 16 iun. 2022 Expiră 18 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos