Publicat 31 Iul 2019 | Reactualizat 14 Aug 2019 | Expiră 30 Aug 2019

INSPECTOR CONSTATARI DAUNE SUCEAVA

1 post

Candidatul ideal

  • Studii superioare, specializare tehnica;
  • Experienta 3 ani in specializari tehnice, optim in domeniul auto;
  • Cunostinte bune Microfost Office( Excel, Word, Power Point);
  • Permis conducere categoria B;
  • Certificat de competenta emis de ISF de Specialist constatare daune – optional;
  • Orientare catre client;
  • Eficienta si organizare;
  • Orientare catre rezultate;
  • Comunicare si relationare;
  • Spirit de echipa;
  • Capacitate de analiza sisinteza;
  • Calm, diplomatie.

Descrierea jobului

  • Inregistreaza avizarile facute de Asigurat/ Pagubit cu privire la producerea evenimentelor asigurate şi deschide dosarul de dauna, pe baza lor, pe care-l inregistreza in Registrul de Daune in termen de 24 ore de la avizare;
  • Efectueaza constatarea daunelor produse obiectului asigurat – conform metodologiei;
  • Opereaza dosarele de daune in programul informatics;
  • Verifica daca asigurarea era in vigoare la data producerii evenimentului, daca,prima de asigurare era achitata la scadenţa in contract, iar evenimentul se incadreaza in riscurile acoperite de catre poliţa de asigurare;
  • Verifica realitatea producerii evenimentelor reclamateprecum şi a documentelor emise in acest sens.

INSPECTOR CONSTATARI DAUNE SUCEAVA  -  S.C. Generali Romania Asigurare Reasigurare S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles