de ani Fără Frică...

Publicat 06 Nov 2019 | Reactualizat 04 Dec 2019 | Expiră 07 Dec 2019

Inspector Constatare/Lichidare Daune Auto

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, o renumita companie de asigurari recrutam Inspector Constator Daune Auto si Inpsector Lichidare Daune Auto.

Descrierea jobului

Inspector Constatare Daune Auto
Candidatul ideal:
- minim 3 ani experienta pe un post similar;
- certificare ISF in domeniu;
- bune abilitati de comunicare si organizare.

Responsabilitati:
- preluarea programarilor facute de catre colegii din call center cu privire la constatarile de daune auto;
- efectuarea constatarilor de daune auto prin deplasarea la locul producerii evenimentelor consemnate;
- intocmirea proceselor verbale de constatare;
- efectuarea dosarului de constatare;
- introducerea tuturor documentelor in sistem;
- comunicarea corecta si completa, cu toate partile implicate.

Inspector Lichidare Daune Auto:

- completarea documentatiei din dosarele de dauna instrumentate
- solicitarea catre institutiile abilitate, de eliberare a documentelor necesare solutionarii dosarelor de daune, notificand persoana prejudiciata;
- verificarea devizelor de reparative;
- efectuarea calculatiilor valorii de piata si a licitarii epavei (daca e dauna totala economica);
- intocmirea adrese intemeiate de justificare a dmininuarii la plata a despagubirilor solicitate;
- sesizarea posibilelor situatii de frauda;
- completarea referatului de plata;
- aprobarea la plata a dosarelor.

Ne dorim să devenim un important furnizor de servicii de resurse umane în România, oferind soluții inovatoare, adaptate acestor provocări.

Prin atenție maximă la detalii, experiența angajaților noștri și prin accesul la resurse IT de top, putem furniza rezultate excepționale în majoritatea domeniilor.

Expirat
Inspector Constatare/Lichidare Daune Auto  -  TRK PROFESSIONAL SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles