Inspector calitate – Targu-Mures

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cautam pentru echipa noastra persoane care sa intruneasca urmatoarele cerinte:
  • Studii medii;
  • Constituie avantaj experienta in domeniu;
  • Foarte buna atentie la detalii;
  • Orientare spre rezultate si calitate;
  • Abilitati de munca in echipa;
  • Abilitati de planificare si organizare.

Descrierea jobului

Pozitia face parte din cadrul Departamentului de Calitate iar Inspectorul de calitate are urmatoarele responsabilitati:
  • Se asigura ca produsele respecta specificatiile stabilite de client pe baza instructiunilor de testare/verificare si ca toate procesele tehnologice sunt conforme cu regulile interne si cu standardele sistemului de management;
  • Responsabil sa verifice calitatea produselor in ariile de productie si sa se asigure ca cerintele clientului sunt respectate conform instructiunilor interne de testare/ inspectie;
  • Se asigura permanent ca instructiunile de testare si verificare sunt la locurile de munca si sunt actualizate;
  • Verifica toate procesele din aria de responsabilitate si documentele calitatii, specifice in acea zona de productie si anunta inginerul de calitate privind neconformitatile detectate;
  • Inspecteaza produsele utilizand echipamentele de masura si control conform instructiunilor de inspectie interne;
  • Responsabil sa intocmeasca, pastreze si controleze documentele necesare procesului de inspectie conform procedurilor interne;
  • Organizeaza sedintele de calitate Nivel 1 (prezentare top defecte din ziua precedenta si definire contramasuri).
Noi iti oferim:
Transport gratuit, tichete de masă, bonus lunar de performanță, bonuri cadou de sarbatori, abonament medical, al 13-lea salariu, bonus de fidelitate, posibilități de dezvoltare profesionala.

Asteptam cu entuziasm sa te cunoastem si sa purtam o discutie in ceea ce priveste viitorul tau in cadrul Hirschmann Automotive TM!

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare. Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai. Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto. Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala.
Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!

Publicat 18 iun. 2021 Reactualizat 16 iul. 2021 Expiră 18 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos