Publicat 08 Feb 2017 | Reactualizat 22 Feb 2017 | Expiră 11 Mar 2017

Inspector Asigurari Vanzari

1 post

Candidatul ideal

Groupama Asigurari recruteaza Inspectori Asigurari Vanzari, in toata tara
Profita de momentul expansiunii Groupama Asigurari si alatura-te echipei noastre de Vanzari.
Cautam profesionisti care inteleg ca o echipa puternica se formeaza prin implicare si construire de parteneriate pe termen lung.
Groupama Asigurari inseamna:
- Excelenta pozitionare in zona de retail: locul 1 in asigurarea locuintelor si locul 2 in asigurarile Casco Beneficiu pentru tine: oferta atractiva pentru majoritatea clientilor existenti si potentiali;
- Echipa de suport profesionista pentru afacerile mari (corporate) Beneficiu pentru tine: capacitate de a exploata oportunitatile corporate cu o buna rata de succes;
- Cel mai mare procent de clienti multumiti conform tuturor cercetarilor de piata din ultimii ani Beneficiu pentru tine: iti vei pastra clientii castigati si vei primi mereu recomandari;
- Cele mai bune servicii oferite clientilor nostri, pentru acest lucru suntem recunoscuti in piata prin premiile pe care le primim an de an: Calitatea Serviciilor, Produsul Anului, Asigurari Generale, Inovatie si Customer Care.
Te asteptam sa te alaturi echipei noastre daca:
- ai experienta in domeniu sau esti la inceput de drum in cariera, tot ce conteaza este sa nu te multumesti cu putin; adica sa stii ca un parteneriat adevarat inseamna o relatie durabila, nu doar un contract semnat,
- stii sa privesti dincolo de vanzari si cauti intotdeauna noi provocari,
- ai abilitati de prezentare, persuasiune, vanzare si negociere,
- ai capacitate de comunicare si colaborare, de munca în echipa,
- esti puternic orientat catre client,
- esti optimist si ai atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

Ca Inspector Asigurari Vanzari in cadrul echipei Groupama Asigurari vei fi responsabil cu:
- dezvoltarea, gestionarea si fidelizarea portofoliului de clienti,
- promovarea produselor Groupama Asigurari pe piata locala,
- mentinerea unei legaturi permanente cu clientii, acordandu-le asistenta necesara
si vei beneficia de:
- contract individual de munca,
- pachet de beneficii competitive (tichete de masa, prime, asigurare medicala etc),
- dotare cu instrumente de lucru de inalta tehnologie mobila (tableta pt emitere polite, telefon mobil),
- sistem de salarizare care recompenseaza performanta (bonusuri lunare, trimestriale etc.),
- posibilitatea de a-ti forma propria echipa de agenti a carei performanta te va recompensa suplimentar,
- daca esti la inceput de drum: program de inductie si de dezvoltare dedicate,
- cursuri si programe de dezvoltare profesionala,
- cariera intr-o companie multinationala de top sustinuta de un sistem bazat pe recunoasterea performantei.
Impreuna vom deveni compania de asigurari preferata de romani!
Trimite CV-ul tau la recrutare@groupama.ro sau vino in agentiile locale pentru a afla mai multe informatii si a-ti depune candidatura.

~~Activ in 14 tari din Europa si Asia, Groupama a patruns progresiv pe piata romaneasca la finalul anului 2007 prin achizitia BT Asigurari si in 2008, prin preluarea Asiban si OTP Garancia. In urma unui proces de fuziune si integrare a rezultat Groupama Asigurari, care ocupa la finalul anului 2010 locul al patrulea in clasamentul general al companiilor de asigurari.
Compania dispune de o retea comerciala unica si integrata, cuprinzand aproximativ 300 de agentii si puncte de lucru, aflate pe intreg teritoriul tarii.
Strategia de business pe care compania noastra o promoveaza in Romania a fost gandita in acord cu valorile fundamentale ale companiei, definitorii in relatia cu clientii, partenerii si angajatii sai: proximitate, responsabilitate, solidaritate.
Promotor al parteneriatelor pe termen lung, Groupama Asigurari ofera produse de asigurari de viata, bunuri, raspundere civila, auto si agricole, atat persoanelor fizice, cat si clientilor corporate.

Inspector Asigurari Vanzari  -  SC Groupama Asigurari SA

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă