de ani Fără Frică...

Publicat 25 Nov 2019 | Reactualizat 09 Dec 2019 | Expiră 25 Dec 2019

INSPECTOR ASIGURARI CORPORATE

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

Studii superioare economice/tehnice;
Experienta 1 - 3 ani asigurari non motor corporate;
Engleza mediu/avansat;
Capacitate de analiza si sinteza;
Orientare spre performanta excelenta;
Asumarea responsabilitatii;
Proactivitate;
Flexibilitate si adaptare la schimbare;
Spirit de echipa;
Relationare bazata pe empatie, incredere si respect;
Creativitate;
Deschidere catre inovatie si diversitate;
Eficienta si organizare.

Descrierea jobului

- Urmareste interesele partenerilor, oferind solutii adecvate nevoilor clientilor lor, cu evitarea conflictelor de interese. In situatia identificarii unor conflicte de interese, acestea sunt gestionate corespunzator, in asa fel incat drepturile clientilor sa fie intotdeauna protejate;
- Consiliaza partenerii pentru a propune produse/servicii de asigurare adecvate nevoilor si cerintelor clientilor lor;
- Intocmeste oferte, negociaza si propune solutii tehnice de asigurare pentru liniile de asigurare pe care este specializat, in limitele stabilite de procedurile interne privind competenta de subscriere sau pentru care exista un acord de la Tehnic / Reasigurare - pentru Brokeri, precum si pentru Societatile de leasing si bancile cu care se colaboreaza;
​- Emite contracte de asigurare si are gestiunea acestora, conform normelor de subscriere ale Generali Romania;
​- Elaboreaza fisa privind inspectiile de risc, conform procedurilor interne;
- Propune spre aprobare solutii tehnice pentru imbunatatirea conditiilor de asigurare existente pe linia / liniile de asigurare pe care este specializat precum si noi tipuri de asigurari.

INSPECTOR ASIGURARI CORPORATE  -  S.C. Generali Romania Asigurare Reasigurare S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles