de ani Fără Frică...

Publicat 04 Feb 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Inside Sales Support/ Vânzări servicii transport

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru departamentul Sales & Marketing- KLG Europe Logistics, căutam un nou coleg sau colegă care să ocupe funcția Inside Sales Support! Dacă îți organizezi foarte bine activitatea la locul de muncă, ești o persoană responsabilă și pasionată de domeniul vânzărilor și de industria transportului și logisticii, te invităm să ne cunoaștem!

Locația jobului: Str. Industriilor, nr. 9, Bolintin Deal, jud Giurgiu, Autostrada Buc - Pitesti km 23.
Program de lucru: Luni-Vineri 09:00-17:00.

Cerințe:

  • Studii superioare absolvite (Marketing/ Comerț Internațional/ Logistică/ Transporturi);
  • Experiență în promovarea și vânzarea de servicii transport și logistică -minim 1 an;
  • Avantaj cunoașterea industriei de transport și logistică;
  • Bune cunoștinte de MS Office (Excel, Word, Outlook);
  • Cunoștințe avansate de limba engleză (scris, vorbit);
Așteptări de la noul coleg/colegă:
  • Foarte bune abilități de comunicare și de prezentare;
  • Orientare și focus spre client;
  • Gestionarea eficientă a relațiilor cu prospecții/clienții;
  • Orientare spre rezolvarea de probleme și time management;
  • Team-player, atitudine proactivă;

Descrierea jobului

Obiectivul jobului:

  • Îndeplinirea obiectivelor de vânzări prin promovarea și vânzarea serviciilor KLG.
Responsabilitățile noului coleg:
  • Identifică oportunități de colaborare pe termen lung;
  • Stabilește comunicarea cu clientul, identifică nevoile de transport și logistică ale acestuia, promovează serviciile KLG;
  • Ține legatura cu clienții pentru a urmări gradul de satisfacție și propune soluții;
  • Ține în permanență legatura cu departamentul de transport maritim, aerian și rutier și informează personalul operațional despre cerințele specifice ale clienților;
  • Managementul clienților;
Oferim:
  • Un mediu de lucru plăcut într-o companie de succes;
  • Reale posibilitați de dezvoltare pe plan profesional;
  • Salariu atractiv și bonuri de masă;
  • Transport asigurat de la stația de metrou Pacii/Restaurant Turbo Tequila către birou și retur;
  • Zilnic fructe prospete
  • Săptamanal, masaj de relaxare -la birou;
  • Cantină proprie pentru servirea pranzului;

KLG Europe este un grup international ce ofera servicii de logistica si transport inca din anul 1918, anul infiintarii sale in Olanda. La nivel European, KLG Europe ofera servicii de transport rutier in regim de grupaj iar in Romania dispune de o retea de distributie la nivel de tara, incarcari partiale si in regim de exclusivitate. In Romania, KLG EUROPE LOGISTICS a luat fiinta in anul 2006 iar in prezent avem birouri in 8 dintre cele mai importante orase din tara - Bucuresti, Timisoara, Cluj, Brasov, Sibiu, Craiova, Bacau, Constanta.

In prezent este considerata compania cu cea mai dinamica crestere din domeniul transportului si a logisticii. KLG Europe Logistics este compania in care tu sa iti doresti sa lucrezi! Suntem printre cei mai buni jucatori pe piata de logistica si transport, dar ne preocupa mai intai angajatul. Lucram in echipa, angajati si parteneri de afaceri, management si executie, descoperind in timp ca aceasta este formula succesului!

Motto-ul nostru: Logistica fara limite - Borderless Logistics

Expirat
Inside Sales Support/ Vânzări servicii transport  -  KLG Europe Logistics SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles