de ani Fără Frică...

Publicat 22 Oct 2019 | Expiră 22 Nov 2019

INSIDE SALES SUPPORT@KLG EUROPE LOGISTICS-BOLINTIN DEAL

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru departamentul Sales & Marketing- KLG Europe Logistics, căutam Super Colegi pentru un Super Job- Inside Sales Support!
Dacă îți organizezi foarte bine activitatea la locul de muncă, ești o persoană responsabilă și pasionată de domeniul vânzărilor și de industria transportului și logisticii, te invităm să ne cunoaștem!

Locația jobului: Str. Industriilor, nr. 9, Bolintin Deal, jud Giurgiu, Autostrada Buc - Pitesti km 23.
Program de lucru: Luni-Vineri 09:00-17:00.

Cerințe:

  • Studii superioare absolvite;
  • Experiență de lucru în industria transport si logistica -minim 1 an;
  • Avantaj cunostinte de vanzari si transport rutier;
  • Bune cunoștinte de MS Office (Excel, Word, Outlook);
  • Cunoștințe avansate de limba engleză (scris, vorbit);
Așteptări de la noul coleg/colegă:
  • Foarte bune abilități de comunicare și de prezentare;
  • Orientare și focus spre client;
  • Gestionarea eficientă a relațiilor cu prospecții/clienții;
  • Orientare spre rezolvarea de probleme și time management;
  • Team-player, atitudine proactivă;

Descrierea jobului

Obiectivul jobului:

  • Îndeplinirea obiectivelor de vânzări prin promovarea și vânzarea serviciilor KLG.
Responsabilitățile noului coleg:
  • Identifică oportunități de colaborare pe termen lung;
  • Stabilește comunicarea cu clientul, identifică nevoile de transport-in special rutier- ale acestuia, promovează serviciile KLG;
  • Ține legatura cu clienții pentru a urmări gradul de satisfacție și propune soluții;
  • Ține în permanență legatura cu departamentul de transport rutier și informează colegii din operațional despre cerințele specifice ale clienților;
  • Managementul clienților;
Oferim:
  • O atmosfera placuta într-o companie in continua dezvoltare;
  • Reale posibilitați de avansare pe plan profesional si dezvoltare personala;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Transport asigurat de la stația de metrou Pacii/Restaurant Turbo Tequila către birou și retur;
  • Zilnic fructe prospete
  • Săptamanal, masaj de relaxare -la birou;
  • Cantină proprie pentru servirea pranzului;

KLG Europe este grupul international ce ofera servicii de transport si logistica integrata inca din anul 1918, anul infiintarii sale in Olanda.

La nivel European, KLG Europe ofera atat servicii de transport rutier in regim de grupaj cat si maritim, iar in Romania dispune de o retea de distributie la nivel de tara, incarcari partiale si in regim de exclusivitate, dar este furnizor si pentru celelalte tipuri de servicii de transport -maritim si aerian- si logistica integrata.

KLG EUROPE LOGISTICS a fost infiintata in Romania in anul 2006 iar in prezent avem birouri in 9 dintre cele mai importante orase din tara - Bucuresti/Bolintin Deal, Timisoara, Cluj, Brasov, Sibiu, Craiova, Bacau, Constanta,Braila-cel mai nou.
In prezent este considerata compania cu cea mai dinamica crestere din domeniul transportului si a logisticii!

Suntem printre cei mai buni jucatori pe piata de transport si logistica, dar ne preocupa mai intai oamenii cu care lucram!
Lucram in echipa-angajati si parteneri de afaceri, management si executie-si am descoperit in timp ca aceasta este formula succesului.
Motto-ul nostru: Logistica fara limite - Borderless Logistics

Daca este KLG Europe Logistics compania in care tu sa iti doresti sa lucrezi,noi ne dorim sa te cunoastem !

Stimate Candidat,

Prin aplicarea dumneavoastră la anunțul nostru de angajare, vă exprimați consimțământul în sensul păstrării CV-ului dumneavoastră în baza noastră de date. Datele sunt păstrate în scop de Recrutare și Selecție si ne-am bucura să menținem legătura în vederea oportunităților profesionale din cadrul KLG Europe Logistics.
Prelucrarea datelor cu caracter personal se va realiza pentru o perioadă de cel mult 6 luni de la finalizarea procesului de recrutare pentru persoanele care nu au încheiat un contract individual de muncă. Pentru persoanele în cazul cărora procesul de recrutare se finalizează cu încheierea unui contract individual de muncă, datele acestora vor fi supuse politicii Societății privind GDPR.

Expirat
INSIDE SALES SUPPORT@KLG EUROPE LOGISTICS-BOLINTIN DEAL  -  KLG Europe Logistics SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles