INSIDE SALES KLG EUROPE TIMISOARA

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

SALUT!

Echipa KLG EUROPE TIMISOARA se dezvolta si de aceea ne dorim sa aducem noi colegi in departamentul
Business Development, care să ocupe funcția

INSIDE SALES EXECUTIVE

Dacă îți organizezi foarte bine activitatea la locul de muncă, ești o persoană responsabilă si sociabila si iti place sa comunici, te invitam in echipa noastra!

Ce profil ne-am dori sa aiba viitorul nostru coleg/colega?
  • Studii superioare absolvite;
  • Experiență de minim 1 an în promovarea și vânzarea de servicii;
  • Avantaj cunoașterea industriei de transport și logistică;
  • Bune cunoștinte de MS Office (Excel, Word, Outlook);
  • Cunoștințe de limba engleză (scris, vorbit);
Am prefera ca viitorul coleg/colega sa aiba urmatoarele abilitati:
  • Foarte bune abilități de comunicare și de prezentare;
  • Orientare și focus spre client;
  • Gestionarea eficientă a relațiilor cu prospecții/clienții;
  • Orientare spre rezolvarea de probleme și time management;
  • Team-player, atitudine proactivă;

Descrierea jobului

Care este obiectivul jobului?
Îndeplinirea obiectivelor de vânzări prin promovarea și vânzarea serviciilor KLG.

Ce responsabilitati va avea noul coleg/colega?
  • Prospectarea de noi oportunități/clienți;
  • Stabilește comunicarea cu clientul, identifică nevoile de transport și logistică ale acestuia, promovează serviciile KLG;
  • Ține legatura cu clienții noi pentru a urmări gradul de satisfacție și propune soluții, dupa caz; Ține în permanență legatura cu departamentul de transport maritim, aerian și rutier și informează personalul operațional despre cerințele specifice ale clienților;
  • Managementul clienților;
Ce oferim noi? :)
  • Un mediu de lucru plăcut, într-o companie de succes si in continua expansiune;
  • Reale posibilitați de dezvoltare pe plan profesional;
  • Salariu atractiv și bonuri de masă;
  • Abonament medical in Reteaua privata Regina Maria
  • Nu in ultimul rand, o echipa COOL ;)

Locatia jobului:
KLG Europe Logistics Timisoara
Calea Aviatorilor nr 4, VGP Park, Ghiroda

Grupul KLG Europe este unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii logistice din Europa,specializat în distribuție si transport rutier in sistem de grupaj ,cu mai mult de 145.000 m2 de depozite moderne și aproximativ 800 de colegi profesioniști care sunt pegatiti oricand sa va consilieze .

KLG Europe este prezent worldwide prin cele 17 sucursale ale sale, dupa cum urmeaza : 3 în Olanda (Venlo, Eersel, Rotterdam), 1 Marea Britanie (Bradford), 4 în China (Shanghai, Xiamen, Shenzhen, Qingdao) și din anul 2006 in România prin KLG Europe Logistics, cu 9 sucursale (București, Cluj Napoca, Constanta, Craiova, Brasov, Timisoara, Bacau, Braila,Sibiu).

Avem o atitudine proactiva fata de nevoile clientilor nostri, intreaga echipa KLG fiind implicata in acest process !
Motto-ul nostru: Logistica fara limite - Borderless Logistics

Ti-a placut ce ai citit aici? Atunci si noua ne-ar placea sa te cunoastem si sa-ti povestim mult mai mult despre noi! ;)
Poti aplica direct aici sau poti trimite CV-ul la adresa career@ro.klgeurope.com, noi asteptam cu interes aplicatia ta!

Pentru mai multe informații despre grupul KLG te invitam sa accesezi site-ul nostru http://www.klgeurope.com.

Prin aplicarea dumneavoastră la anunțul nostru de angajare, vă exprimați consimțământul în sensul păstrării CV-ului dumneavoastră în baza noastră de date. Datele sunt păstrate în scop de Recrutare și Selecție si ne-am bucura să menținem legătura în vederea oportunităților profesionale din cadrul KLG Europe Logistics.

Prelucrarea datelor cu caracter personal se va realiza pentru o perioadă de cel mult 6 luni de la finalizarea procesului de recrutare pentru persoanele care nu au încheiat un contract individual de muncă. Pentru persoanele în cazul cărora procesul de recrutare se finalizează cu încheierea unui contract individual de muncă, datele acestora vor fi supuse politicii Societății privind GDPR.

Publicat 30 sept. 2021 Reactualizat 28 oct. 2021 Expiră 30 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos