Publicat 15 Iul 2021 | Reactualizat 14 Aug 2021 | Expiră 15 Aug 2021

Inside Sales Commercial Growth

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

We are looking for a candidate who knows how to feel what their customers feel. By getting inside a prospect’s skin, they know just how to sell a product or service

Descrierea jobului

We are building a sales team designed to drive adoption and retention of our restaurant partner advertising solutions and ensure we meet our business objectives.

Our story (the bitesize version):
Whether it’s party-night pizza or superb salads, we keep millions of food-lovers happy. Having expanded as Just Eat Takeaway.com, we’re now delivering in 24 countries worldwide – from the Netherlands to New Zealand.

But the secret to our growth isn’t food, it’s people. From marketing maestros to tech specialists and sales experts, our international teams give us the ingredients for success.

All about the role
You will be responsible for driving product adoption and awareness by calling eligible restaurant partners to sell our restaurant advertising solutions and other Commercial Growth products. You will ensure our restaurant partners have a full understanding of our offered solutions during the sales process to establish a successful campaign and maximise the commercial opportunity (as measured by revenue generated and retention rates of restaurant partners using our offered solutions).

  • Driving sales through phone, email and online demonstrations to the appropriate restaurant partners on our sales target lists
  • Using data available to help restaurant partners understand the impact of our advertising and other Commercial Growth products
  • Ensuring high restaurant partner satisfaction and trust at all times during your interactions with restaurant partners
  • Optimising and grow existing campaigns via upsell and cross selling techniques
  • Ensuring our sales process is followed correctly at all times
  • Identifying new business opportunities where possible
  • Managing conversations with restaurant partners to renew and retain their interest in our restaurant advertising solutions
Can you deliver...
  • Proven work experience in telesales or business development (2+ years)
  • Fluent Romanian and English language
  • Self motivator who thrives in a target driven environment
  • Understanding of the food delivery and restaurant industry is a plus
  • Keen attention to detail and adherence to deadlines
  • Highly organised with great communication skills
  • Team player, you know what a good team dynamic looks like
  • Hard working and capable of delivering under pressure
  • Possess creative and innovative sales ideas
  • Able to network and negotiate
  • Instills trust and always has a customer-centric approach to selling
Here is our offer
Like the perfect food pairing, your skills and these great rewards belong together:
  • A challenging position within a globally operating, fast-growing, venturous company with a strong market position in growing markets
  • Able to contribute directly to the transition process and future of the company
  • Competitive salary and a monthly lunch allowance
  • Full-time basis with 26 holiday days a year

La Takeaway, suntem mândri că suntem una dintre cele mai importante piețe de livrare a produselor alimentare din lume. De când am început, din 2000, ne-am concentrat asupra scopului nostru: să conectăm consumatorii înfometați și restaurantele grozave prin intermediul platformei noastre. Astăzi suntem un grup internațional de oameni dedicați, pasionați, care sunt onorați să spună: „Suntem Takeaway.com”.

Takeaway funcționează după cele trei valori principale ale noastre:

1. Conducere - conducem pe piețele noastre, în produsul nostru și în serviciul nostru. Ne străduim să oferim cea mai bună experiență de comandă a alimentelor. Ne concentrăm pe aspectul proprietății individuale și ne ocupăm de propria noastră dezvoltare.

2. Livrare - vrem să oferim mai mult decât ceea ce promitem. Adăugăm valoare și căutăm modalități inteligente de a face lucrurile. Prin urmare, păstrăm lucrurile simple, dar eficiente. Încercăm lucrurile muncind din greu și suntem muniți.

3. Îngrijire - avem grijă de consumatorii și restaurantele partenere, prin înțelegerea nevoilor lor. Ne îngrijim unii pe alții ascultând și arătând respect. Acesta este cel mai important motiv pentru care venim zilnic la muncă. Ne îngrijim cu adevărat unul de celălalt și când pășim în birou, ne simțim imediat ca acasă.

Oamenii care lucrează la Takeaway.com sunt cel mai mare atu al companiei noastre. Avem aproximativ 2400 de angajați în opt birouri pentru a oferi cel mai bun serviciu clienților noștri. A lucra cu noi înseamnă a vă alătura unei companii cu spiritul unei start-up-uri, dar cu dimensiunea unei organizații corporative.

In echipa Takeaway veți avea șansa să: • Fiți parte a mediului în continuă schimbare și dinamică • Profitați de noi oportunități și provocări • Gândiți-vă ca proprietar, nu ca executor • Fiți înconjurat de oameni extrem de motivați și ambițioși • Aveți libertatea de a începe propriile inițiative

Aici vă puteți dezvolta cariera în domeniul:

• Vânzări, servicii pentru clienți și expediere • Servicii pentru parteneri • Operațiuni și logistică • Conducătorii auto

Aplicați astăzi și alăturați-vă echipei noastre!

Expirat
Inside Sales Commercial Growth  -  SC HELLOHUNGRY SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles