Inside Sales Agent

IBC Focus SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Esti o persoana pasionata de marketing si vanzari?
Doresti sa lucrezi cu oameni inteligenti care conduc afaceri si departamente de vanzari?
Iti doresti un job in care te bucuri de independenta si beneficiile home office?

Atunci merita sa afli mai multe despre posibilitatea de a lucra pentru leader-ul pietei in ceea ce priveste monitorizarea pietei de constructii din Romania.

Despre noi poti afla detalii vizitand ibcfocus.ro si victa.ro

Descrierea jobului

Vei prospecta zilnic firme care doresc sa-si creasca vanzarile la santiere si constructori
Zilnic vei aborda noi firme pentru a descoperi nevoile si "durerile" potentialilor clienti
Vei prezenta si oferta solutiile de marketing si vanzari IBC Focus catre prospectii cu potential
Vei urmari implementarea solutiilor IBC Focus de catre clientii tai
Vei invata zilnic despre tehnici de vanzari si marketing specifice pietei
Este un job B2B si presupune sa ai discutii inteligente cu administratori, antreprenori si directori de vanzari/marketing
Este un job remote, home office - asta inseamna ca poti lucra in siguranta de oriunde ai o conexiune la internet si semnal la telefon.
Se ofera salariu fix ok si comision de vanzari foarte ok

Ce NU este acest job:
Call center - nu suntem un call center. Nu avem "cascute" si nici centrale telefonice. Comunicam prin zoom, telefon si email.
Nu este un job in care sa ti se spuna zilnic ce sa faci sau in care sa fi supravegheat indeaproape. Da, avem un proces de vanzare si avem indicatori de performanta care sa te ghideze…dar ne asteptam sa iei initiativa si sa-ti stabilesti programul de lucru incat sa iti atingi obiectivele. Esti ceea ce faci, nu ceea ce spui.
Acest job nu este pentru oricine. Daca crezi ca ai "papagal" si poti "vinde gheata eschimosilor"…atunci te rugam sa nu aplici. Noi credem in valoare adaugata, in parteneriate de durata si in bun simt

Pe scurt IBC se da peste cap, citeste un munte mare de ziare si reviste, monitorizeaza o multime de pagini web, are colaboratori in multe parti ale tarii care cauta si gasesc informatii legate de proiectele de investitii din Romania. Apoi se trece la verificarea si filtrarea informatiilor astfel incat clientii nostri sa primeasca informatii puternice legate de cine, ce si unde construieste. Informatiile puternice folosite cu abilitate pot ajuta la cresterea abrupta a vanzarilor clientilor nostri. Detaliat: www.ibcfocus.ro

Publicat 6 oct. 2021 Expiră 5 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos