Publicat 07 Feb 2017 | Reactualizat 26 Feb 2017 | Expiră 10 Mar 2017

Ingrijitori persoane varstnice / Asistenti medicali / Infirmieri Germania

50 posturi

Candidatul ideal

INGRIJITORI/INFIRMIERI minime cunostinte de limba Germana, sociabile , comunicative

Pentru ASISTENTI MEDICALI este nevoie de diploma de asistent medical

Descrierea jobului

Doriţi să lucraţi în Germania?
Puneţi mult suflet şi aveţi multă înţelegere pentru persoanele în vârstă şi care au nevoie de îngrijire?
Aveti cunostinte minime de limba germană?
Doriţi să vă concentraţi pe sarcina dumneavoastră ca îngrijitor sau Asistent Medical şi să nu trebuiască să vă ganditi la birocraţie?
Vreţi să fiţi asigurat şi să fiţi înregistrat la toate autorităţile Germane?
Doriţi să aveţi oricând o persoană de contact?
Nu doriţi să plătiţi comision de intermediere?
Atunci va asteptam sa va alaturati grupului Hausengel International, unul dintre cei mai renumiti prestatatori de servicii de ingrijire si servicii medicale la domiciliu din Germania.
Cazare, masa, training in Germania si transport gratuit.

Compania Hausengel Betreuungsdienstleistungen GmbH cu sediul în Ebsdorfergrund‐Heskem, este
cel mai mare francizor din Germania pentru prestatorii de servicii de asistenţă.
Francizaţii noştri (prestatorii de servicii de asistenţă Hausengel) activează în domeniul îngrijirii la
domiciliu şi al „asistenţei non‐stop” pentru persoanele care au nevoie de asistenţă şi îngrijire.
Aşadar, oferim în întreaga Germanie soluţia adecvată, remunerabilă, pentru îngrijirea şi asistenţa
la domiciliu.
Din anul 2005, Hausengel a efectuat peste 26 000 de intermedieri între familii şi
prestatorul calificat de servicii de asistenţă. În fiecare caz, asistenţa şi îngrijirea de înaltă calitate la
domiciliul persoanei îngrijite se află în centrul tuturor eforturilor noastre şi ale prestatorilor noştri
de servicii de asistenţă, deoarece noi înşine ştim ce înseamnă a îngriji un membru al familiei la
domiciliu.
Misiunea companiei defineşte obiectivele firmei noastre, serveşte ca orientare de bază în
comportamentul zilnic al tuturor angajaţilor şi este supusă verificării şi îmbunătăţirii continue în
situaţiile reale.
Urmând principiul gândirii şi acţionării economice pentru asigurarea poziţiei noastre, ca parte a
unui lanţ de servicii, le solicităm francizaţilor noştri să colaboreze cu medicii alocaţi, cu serviciile de
îngrijire în ambulatoriu, cu unităţile de servicii sociale etc., dar în primul rând cu familiile
persoanelor care au nevoie de îngrijire. Conform obiectivului stabilit şi condiţiilor‐cadru prevăzute
de noi împreună cu francizaţii noştri garantăm familiilor o îngrijire promptă la un nivel înalt şi în
special: în propriul domiciliu. Astfel, punem la dispoziţie o ofertă de îngrijire şi servicii
corespunzătoare schimbărilor determinată de vârstă pentru persoanele din Germania

www.hausengel.ro

Ingrijitori persoane varstnice / Asistenti medicali / Infirmieri Germania  -  Hausengel International Romania SRL

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă