Publicat 31 Ian 2017 | Reactualizat 14 Feb 2017 | Expiră 03 Mar 2017

Ingrijitori persoane / Care Support Worker

9 posturi

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleza
  • Peste 6 luni si 1 zi experiență în Au pair / Babysitter / Curatenie, Altele

Candidatul ideal

Tomasi Group angajeaza ingrijitori / ingrijitoare persoane cu nevoi speciale care sa-i ajute pe acestia sa se dezvolte intr-un mediu stabil. Asiguram aceste servicii in mai multe zone din UK, dar si in locatii diverse (centre de ingrijire, scoli, la domiciliul persoanei respective).

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
• Acorda sprijin fizic si emotional in activitatile zilnice pentru persoanele asistate (activitati educative, de igiena personala, suport social, etc);
• Respecta procedurile si planul individual de ingrijire in acord cu standardele existente;
• Administreaza medicatie sau sprijin necesar la nevoie;
• Sprijina participarea la activitati educative sau extra-educative;
• Asigura respectarea drepturilor si sigurantei personelor asistate in toate situatiile;
• Intocmeste rapoarte zilnice sau note pentru monitorizarea progresului / situatiei persoanei asistate;
• Comunica managerilor orice aspect relevant / schimbare cu privire la situatia persoanei asistate;
• Respecta normele de sanatate si securitate in munca.

Cerinte:
• De dorit - experienta in domeniul ingrijire/sprijin persoane cu nevoi speciale (copii sau adulti, centre de ingrjire, scoli speciale, centre de zi, etc.);
• Limba engleza - nivel minim/de baza (intelegere, scriere, vorbire);
• Persoana organizata, pozitiva, comunicativa, sociabila, lucru in echipa;
• Carnet de conducere (reprezinta avantaj).

Beneficii:
• NU PERCEPEM COMISION;
• Se acorda repaus saptamanal si concediu platit;
• Salariu: 8 £/ora, brut.

Tomasi Group are o istorie de peste 20 de ani pe piața românească. Suntem o companie cu activitate internațională, sediul principal fiind în Brașov (România). În prezent, Grupul Tomasi are un total de peste 1.000 angajați din întreaga Uniune Europeană. Internaționalizarea activității a condus la extinderea structurii comerciale a companiei, prin implementarea de birouri funcționale în: Brașov, Leeds, Milano, Paris, Frankfurt și Sofia.

Ingrijitori persoane / Care Support Worker  -  Tomasi Group

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă