Publicat 16 Mar 2016 | Expiră 17 Apr 2016

Ingrijitor persoane varstnice intr-un camin rezidential din Alba Iulia

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal este :
- prompt, concret, responsabil, corect, fidel, eficient în executarea atribuțiilor de serviciu;
- comunicativ si cu rabdare.

Descrierea jobului

Responsabilități:
Activitatea îngrijitorului se va baza pe fișa postului. În prinicipal, acesta va asigura servicii de îngrijire persoanelor adulte, beneficiare ale Asociației noastre și internate în așezământ (ASA 1 sau ASA 2).
La ASA 1 și ASA 2 sunt internate persoane din trei categorii de dependenţă: independenţi fizic şi psihic, semidependenţi şi dependenţi total fizic şi psihic.

Responsabilitățile majore ale îngrijitorului pentru persoane vârstnice sunt:
- asigurarea îngrijirilor corporale a beneficiarilor ASA;
- asigurarea alimentaţiei şi a hidratării beneficiarilor ASA;
- supravegherea stării de sănătate a beneficiarilor ASA;
- asigurarea igienei spaţiului şi a obiectelor auxiliare ale beneficiarilor nostri;
- mobilizarea persoanei îngrijite în cadrul spațiilor din asezământ.

Programul de lucru: organizat în trei schimburi.

Beneficii:
● contract de munca pe perioada nedeterminata;
● pachet salarial atractiv, inclusiv bonuri de masa.
● bonusuri și dupa caz, instruire si cursuri de formare in domeniu;

Vă rugăm să trimiteti CV-ul dvs. pe adresa de email asa_barabant@yahoo.com, în atenția doamnei Laura Pop.
Pentru informatii suplimentare referitoare la acest post va rugam sunati la 0725.589.802 Laura Pop.

Asociaţia Sfantul Andrei Bărăbanţ este o asociaţie non-profit, fără scopuri politice și nediscriminatori confesional.
Scopul asociației include acordarea de asistență și sprijin persoanelor aflate în dificultate, în special vârstnicilor, constând în oferirea de adăpost permanent, hrană și asistență medicală. Ne desfăşurăm activitatea în Bărăbanţ, Alba Iulia la două sedii: aşezământul pentru vârstnici ASA 1 din Strada Corniştei nr. 12 şi aşezământul pentru vârstnici ASA 2 din Strada Taberei, nr. 4. Capacitatea totală de cazare din cele două spaţii este de 52 de locuri.
Asociaţia Sfantul Andrei Bărăbanţ prin ASA 1 ASA 1 şi ASA 2 le oferă beneficiarilor, în principal, următoarele categorii de servicii:
● cazare completă și îngrijire corporală;
● supravegherea stării de sănătate și asigurarea asistenței medicale necesare;
● consiliere socială și juridică;
● asigurarea hranei zilnice;
● organizarea de activități cultural-educative;
● alte activități;
● îngrijire paliativă.
Serviciile sociale oferite au la bază următoarele valori:
● informarea beneficiarilor cu privire la drepturile, legile şi modul de a se folosi de toate acestea;
● accesul garantat tuturor beneficiarilor eligibili la servicii sociale;
● respectarea demnității umane, facilitarea accesului la serviciile de îngrijire, solidaritatea socială, parteneriatul, abordarea multidisciplinară, libertatea de a alege, egalitatea de șanse și non-discriminarea, transparența și responsabilitatea publică, abordarea integrată și confidențialitatea.

Pentru mai multe informatii vă aşteptăm la sediul Asociaţiei Sfântul Andrei Bărăbant din Str. Corniştei, nr.12, Bărăbanţ, Alba Iulia, Alba sau vizitaţi www.asezamant.ro şi pagina /www.facebook.com/asezamantul.sfantulandrei
Telefon: 0258 818 112

Expirat
Ingrijitor persoane varstnice intr-un camin rezidential din Alba Iulia  -  Asociatia

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles