Publicat 04 Ian 2017 | Expiră 04 Feb 2017

Ingrijitoare gradinita

1 post

Candidatul ideal

Gradinita particulara situata in Bd. Expozitiei nr.2, sector 1, angajeaza ingrijitoare cu experienta relevanta.

  • Experienta anterioara in lucrul cu copiii de varsta mica ( intre 2 si 6 ani) constituie un mare avantaj

  • Abilitati de comunicare

  • Persoana dedicata, calma, vesela, ordonata, disciplinata

  • Programul de lucru este de 8 ore/zi.

Descrierea jobului

  • Activitati de ingrijire, supraveghere copii
  • Ajuta in permanenta la activitatile de supraveghere si educare copii, respectand indicatiile oferite
  • Preia copiii in fiecare dimineata de la parinti, ii schimba in hainute si de asemenea preia si obiectele personale ale copiilor
  • Ajuta copiii la toaleta, ii schimba de scutece si haine daca e cazul, participa la servitul mesei, pregateste copiii pentru somn, contribuind la formarea deprinderilor igienico-sanitare si de comportare civilizata
  • Insoteste copiii la plimbare la orice iesire in curte a acestora
  • Pastreaza in permanenta curatenia in baie, bucatarie si dormitoare in caz de necesitate
  • Ajuta la curatarea locului de luat masa si stergerea scaunelor si a meselor
  • Se ocupa de pregatirea mesei pentru copii
  • Participa la activitatile zilnice caracteristice varstei copiilor indrumandu-i si invatandu-i

Beneficii:
  • Mediu de lucru placut
  • Bonuri de masa
  • Asigurare medicala in parteneriat cu centru medical Regina Maria
  • Acces liber la sala de sport

Descrierea companiei

Descriere

IBOO este gradinita particulara in sectorul 1, Bulevardul Expozitiei nr.2
Prin ce ne diferentiem?

Metodele de predare moderne bazate pe experiențe practice, empatie și
dezvoltarea abilitaților native.
Grădinița IBOO promovează un sistem educațional fără recompense și pedepse,in care copiii sunt încurajați să se autodescopere, să își valorifice talentele și abilitățile, să își cunoască emoțiile și să le gestioneze, să își dezvolte încrederea în sine, creativitatea și spiritul de inițiativă, în ritmul propriu de dezvoltare.
În Grădinița IBOO copiii sunt încurajați să se accepte așa cum sunt, să se respecte și să se asculte unii pe ceilalți, învățând astfel toleranta și acceptarea diferențelor.
Detalii: office@iboo.ro
Expozitiei nr.2, sector 1, București

Ingrijitoare gradinita  -  Gradinita IBOO

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă