INGINERI VANZARI ECHIPAMENTE ELECTRICE

TEKOTEHNIC SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 800 EUR
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Inginer vânzări echipamente electrice.
Experienta în vânzari de echipamente electrice de joasă și/sau medie tensiune, reprezintă un avantaj major.

Cerințe:
  • Experiență pe un post similar , sau apropiat, în vânzări de produse electrice
  • Aptitudini de comunicare și negociere, abilitati de relationare cu clientii
  • Analitic, dinamic, atitudine pozitivă, ambițios /dedicat
  • Permis conducere categ B
  • Operare PC nivel mediu ; excel, word
  • Studiile tehnice sau economice constituie un avantaj
  • Buna cunoaștere a mediului concurential/de afaceri în zona alocată
  • Disponibilitate pentru deplasări în orașele apropiate

Descrierea jobului

Responsabilități :
  • Prezintă și promovează produsele / serviciile prin realizarea de oferte pentru clienții potențiali și cei existenți.
  • Propune adăugarea de noi produse în portofoliul firmei
  • Prospectează în permanență piața în vederea identificarii de noi clienti și a cresterii cotei de piata a produselor / serviciilor în zona în care acționează.
  • Identifică permanent noi oportunitati de afaceri
  • Participă la negocierea contractelor de colaborare cu clienții societății
  • Urmărește recuperarea creanțelor pe zona repartizată
  • Asigură asistență tehnică și comercială clienților
  • Asigură și verifică implementarea în piata a actiunilor promotionale destinate cresterii vanzarilor la clienti;
  • Asigură respectarea condițiilor de creditare a fiecărui client, conform politicii comerciale a companiei.
  • Întocmește rapoarte privind situația vânzărilor, concurența, noile trenduri din piată
  • Se consultă cu colegii pentru realizarea strategiilor de vânzare pe termen scurt ale companiei în limitele respectarii temeiului legal.

Beneficii :
  • Venituri, de la 800 euro net + bonusuri din vânzări, calculate dupa o metoda foarte transparentă
  • Telefon mobil
  • Laptop
  • Mașină de serviciu ( pentru deplasări în teritoriul arondat )
  • Posibilități de dezvoltare a carierei

Tekotehnic este producator si distribuitor de echipamente pentru instalatii si retele electrice de joasa si medie tensiune.

Publicat 6 iun. 2022 Expiră 6 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos