Publicat 20 Mai 2019 | Reactualizat 03 Iun 2019 | Expiră 04 Iun 2019

Ingineri Otelarie – Operatiuni

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Location: Calarasi, Romania
Education: Licenta/ Master in Stiinta Materialelor/ Metalurgie/ Inginerie Mecanica
Experienta: Mid-level, Specialisti
Limbi straine: Engleza poate fi un avantaj
IT tools: Excel, Outlook si Windows;

Profilul candidatului:

  • Foarte bune abilitati decizionale si relationale
  • Focus pe detaliile tehnice si oportunitati de imbunatatire a proceselor
  • Cunostinte specifice – materiale, fizica, microstructuri, inginerie mecanica
  • Abilitatea de a intelege teoriile si de a le aplica in zona industriala
  • Flexibilitate, posibilitatea de a pleca in delegatii in strainatate

Descrierea jobului

Scopul pozitiei:
Analizeaza si revizuieste procesele din toate ariile industriale in Otelarie si aplica noile tehnologii care se concentreaza pe imbunatatire continua. Identifica cele mai bune practici cu un impact major in termeni de calitate, productivitate si costuri.

Responsibilitati:

  • Analizarea datelor pentru o evaluare corecta a trendurilor si rezultatelor din procesele de transformare fizico-chimice.
  • Monitorizarea parametrilor si rezultatelor in urma proceselor de productie, identificarea unor noi oportunitati de imbunatatire a productivitatii.
  • Interactionarea directa si constanta cu personalul din fabrica, lucru in echipa.
  • Coordonarea si supervizarea utilizarii resurselor din productie – material, materii prime, consumabile, energie.
  • Analize comparative cu alte fabric din interiorul si exteriorul Tenaris si optimizarea consumului de resurse.

Ce oferim:
  • Salariu competitive
  • Bonus de performanta
  • Beneficii medicale si de sanatate
  • Program de lucru flexibil
  • 24 zile de concediu anual

Tenaris is a leading supplier of tubes and related services for the world’s energy industry and certain other industrial applications. Our mission is to deliver value to our customers through product development, manufacturing excellence, and supply chain management. We seek to minimize risk for our customers and help them reduce costs, increase flexibility and improve time-to-market. Tenaris employees around the world are committed to continuous improvement by sharing knowledge across a single global organization. Tenaris consists of a network of manufacturing facilities, service yards and commercial offices that spans the globe. We provide casing and tubing, line pipe and various other mechanical and structural steel pipes for different applications. At Tenaris, knowledge is considered one of our most important assets. Training is a key element in Tenaris’s effort to attract, retain and develop our people, serve our customers, suppliers and the community. TenarisUniversity is committed to providing training that contributes to the Company’s performance.

Ai aplicat
Expirat
Ingineri Otelarie – Operatiuni  -  TenarisSilcotub

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles