INGINER

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 4000 - 6000 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerințe:
Studii superioare ingineresti ( constructii , instalatii , electrice , automatizati , mecanice , petrol si gaze etc. ) , reprezinta un avantaj profilele : Antreprenoriat, Inginerie si Managementul afacerilor si Ingineria si Managementul sistemelor tehnologice
Cunoștințe de operare in Excel , Autocad , Power point
Cunoasterea sotf Primavera este un avantaj
Cunoasterea limbii engleze comunicare /vorbire / scris este un avantaj
Cunoasterea legislatiei din domeniu interna si internationala
Cunoasterea legii 10 a Calitatii in constructii
Abilitati
Gandire orientata spre rezultat
Gandire analitica si capacitate de sinteza
Bun organizator de timp si resurse
Bun negociator
Capabilitati de comunicare in culegerea informatiilor si putere de sinteza in prelucrarea acestora
Persoana cu inițiativa, autonoma, dar in acelas timp predispusa la lucru in echipa

Descrierea jobului

Prospecatare piata de foraj/reabilitare interna si internationala

Identificare concurenta , elaborare si implementare strategie privind controlul competitorilor si implementare masuri pentru contracararea acestora
Realizează diverse analize si rapoarte, specifice acestei activitati
Analiza elaborarea si urmarirea cererilor de oferta ptr executie foraje

Analiza documentatiei tehnico – economice in vederea eleborarii unei oferte conforme

Elaborare oferta si mentinerea relatiei de comunicare cu clientii in vederea urmaririi stadiului acestora
Obtinerea feedback in cazul refuzului oferte , masuri de contracarare in vederea cresterii cotei de piata
Realizarea diferitelor analize rapoarte specifice acestei activitati
Colaboreaza cu Responsabilul achizitii in :- elaborarea , dezvoltarea si implementarea strategiei in relatia cu clientii si a parteneriatelor pe termen lung
- realizarea analizelor si rapoartelor specifice acestei activitati

Suport tehnic licitatii / executie

Analiza Caiete de sarcini , Proiecte tehnice etc. in vederea elaborare Propunerilor tehnice aferente Ofertelor in cadrul licitatiilor sau a contractelor de executiei etc.
Evaluarea costuri suplimentare si elaborare Memoriu tehnice de schimbare de solutii pentru contractele in executie
Evaluari tehnice , identificare diverse solutii de executie si alegerea celei mai eficiente atat din punct de vedere tehnic cat si economic
Stabilirea consumurilor specifice standard folositi in procesul de foraj in vederea evaluarii eficacitatii , eficientei si economicitatii executiei

Organizare executiei

Intocmirea impreuna cu managerul de proiect a BVC a lucrarilor din contract imediat dupa semnarea contractului
Stabilirea impreuna cu managerul de proiect a listei utilajelor si echipamentelor etc. necesare executiei si verificarea functionalitatii acestora si mentenanta lor daca acest lucru se impune
Urmarirea in Primavera a BVC vs. realizarile si analiza abaterilor in minus si in plus . Identificarea cauzelor si propunerea remedierilor
Urmarirea indicarorilor standard planificati vs.realizati si analiza abaterilor . Identificare cauze si luarea masurilor de remediere
Realizarea analizelor si rapoartelor specifice acestei activitati

Managementul aprovizionarii - materiale , piese de schimb , echipamnete etc.

Identificarea celor mai fiabile materialele , echipamente etc necesare in procesul de productie foraj ;
Colaborarea cu Responsabil achizitii in : - elaborarea , dezvoltarea si implementarea strategia in relațiile cu furnizorii agreati , propunerea de parteneriate pe termen mediu si lung
- menținerea de relații profesionale cu toți furnizorii si producătorii
- realizarea diverselor analize si rapoarte, specificeacestei activitati
Publicat 26 nov. 2021 Expiră 26 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos