Publicat 18 Mar 2020 | Reactualizat 08 Apr 2020 | Expiră 17 Apr 2020

Inginer zootehnist pentru ferme porcine

1 post

Candidatul ideal

Grupul de companii Premium Porc, al doilea mare producator de carne de porc din Romania, cauta ingineri zootehnisti, cu experienta de lucru sau aflati la inceput de cariera, dornici sa-si dezvolte o cariera in domeniu si deschisi la relocare in judetele Constanta si Vrancea.

Candidatul ideal are:
• Studii tehnice ca inginer zootehnist;
• Flexibilitate la relocare in functie de locatia fermei unde isi va desfasura activitatea;
• Dorinta de învăţare si deschidere pentru dezvoltarea unei cariere in cadrul unei ferme de porcine;
• Experiența minima de lucru în domeniul cresterii porcinelor reprezinta avantaj, însă nu este obligatorie, deoarece se asigură formare și perfecționare la locul de muncă;
• Capabilitate de a lucra ca membru în cadrul unei echipe, precum si de coordonare a echipei;
• Abilități bune de comunicare și rezolvare a problemelor;
• Limba engleza la nivel mediu spre avansat;

Descrierea jobului

• Participa la îndeplinirea tuturor activităților zilnice din cadrul sectorului pe care este repartizat, conform procedurilor standard de funcționare;
• Ofera suport responsabilului de sector in coordonarea si monitorizarea echipei de muncitori pentru buna desfasurare a activitatii din cadrul departamentului;
• Monitorizeaza starea generala de sănătate, îngrijire și tratament a porcilor;
• Asigura vaccinarea de rutină respectând planul de vaccinare, sau la nevoie, ori de cate ori este necesar;
• Asigura respectarea condițiilor de microclimat și funcționarea corespunzătoare a sistemului de ventilație în cadrul țarcului de fătare și halelor;
• Asigura si monitorizeaza funcționarea corespunzătoare a sistemelor de furajare și adăpare;
• Participă la mișcarea generală a suinelor între hale/departamente, in functie de sectorul in care activeaza;
• Inregistreaza și păstreaza evidența operațiunilor din producție și a efectivului de porcine;
• Respecta cu strictețe regulile de bio-securitate în cadrul fermei;

Grupul de companii Premium Porc, al doilea mare producator de carne de porc din Romania, detine 9 companii cu activitate integrată pe verticală în agrobusiness, acoperind producţia de cereale, producţia de furaje şi creșterea de porcine. Premium Porc Group este detinut de catre DCH International, holding danez specializat în infiintarea si gestiunea producţiei de porcine in sistem intensiv, folosind tehnologie şi know-how danez. Grupul de companii operează 9 ferme de porcine în judeţele Vrancea, Brăila, Constanţa, Olt, Sibiu şi Brasov. Cu o cifră de afaceri de 53 milioane de euro, și cu o rata ridicată de creștere anuală, grupul de companii a produs peste 500.000 de porci în 2018. Compania gestioneaza intern activitatile de logistica si transport al porcinelor si marfurilor. Activitatea de constructii pentru noile proiecte de investitii este externalizata catre companii de constructii locale, sub atenta supraveghere a functiei interne de project management. Toate acestea asigura controlul asupra calitatii produsului final si un control eficient al costurilor, incepand din ferme pana la abatoare.

Pentru mai multe informatii despre companie, va rugam accesati: www.premiumporc.com.

Inginer zootehnist pentru ferme porcine  -  Premium Porc Group

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles