Inginer Vanzari

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Studii universitare tehnice;
- Experienta în domeniul vanzarilor constituie un avantaj;
- Buna cunoastere a pietei: concurenti, preturi, clienti etc;
- Cunostinte bune de limba engleza si cunoştinte de operare PC;
- Persuasivitate, perseverenta si proactivitate;
- Autonomie si spirit de initiativa;
- Capacitate de negociere;
- Buna stapanire a metodelor si tehnicilor de vanzare;
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Permis de conducere cat. B.

Descrierea jobului

- Promovarea echipamentelor industriale (divizia Atlas Copco - Tools) din portofoliul componaniei in judetele alocate.
- Crearea si dezvoltarea continua a unui portofoliu de clienti.
- Elaborarea si ofertarea solutiilor adecvate conform nevoilor clientilor.
- Dezvoltarea relatiilor cu clientii actuali.
- Gasirea de noi clienti in aria de responsabilitate.
- Preocuparea permanenta pentru satisfacerea clientilor.
- Redactarea rapoartelor de activitate.

Se ofera:
Pachet salarial motivant (fix + comision in functie de rezultatele obtinute);
Masina de serviciu.
Laptop si telefon de serviciu

Infiintata in 1995, compania noastra este cel mai mare distribuitor din Romania al concernului suedez Atlas Copco, unul dintre liderii modiali in furnizarea de echipamente industriale ( compresoare, pompe de vacuum, generatoare de azot, scule pneumatice si echipamente de asamblare, etc.).
Publicat 22 nov. 2021 Reactualizat 20 dec. 2021 Expiră 22 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos