Publicat 06 Ian 2019 | Expiră 06 Feb 2019

Inginer vanzari - zona Timisoara - Cluj

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent a studii superioare (avantaj pentru absolventii facultatilor tehnice);
- Cunostinte tehnice de baza – desen tehnic sau orice alt domeniu relationat;
- Cunoasterea unei limbi straine de circulatie, preferabil limba engleza
- Cunostinte privind modul de executie al sarcinilor
- Isi stabileste prioritatile in raport cu cerintele potentialilor clienti si Directorului de vanzari;
- Disponibil pentru deplasari intern / extern.
- Dornic de a acumula cunostinte noi, de a se dezvolta si perfectiona pe plan profesional
- Caracter intreprinzator
- Perseverenta in urmarirea si atingerea unui scop
- Dedicare in respectarea sarcinilor de serviciu
- Dornic de a se afirma si de a promova
- Operarea programelor din suita Microsoft Office
- Experienta minima necesara: minim 2 ani de experienta in munca pe o pozitie similara; nu este necesara experienta in management sau in organizatie;
- Posesor permis de conducere – categoria B.
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Autocad) la nivel mediu;
- Relatiile interpersonale: de cooperare cu colegii in cadrul societatii si mentinerea legaturii cu clientii si partenerii.

Descrierea jobului

- Inginerul de vanzari asigura promovarea si vanzarea directa a marfurilor si serviciilor ce fac obiectul ofertei comerciale a organizatiei;
- Prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor clienti.
- Implementeaza planul regional de vanzari in zona desemnata si asigura o buna vizibilitate a pietei avute in responsabilitate;
- Identifica obiectivele de punere in aplicare a planului de vanzari si propune un echilibru intre clienti existenti si cei potentiali de comun acord cu Managerul de Vanzari;
- Stabileste vizitele conform obiectivelor; completeaza si utilizeaza rapoartele de vizita;
- Analizeaza vanzarile si stabileste actiuni specifice;
- Ofera informatii necesare in timp util colegilor implicati in procesul de ofertare/vanzare ( desene dxf, cerinte specifice);
- Cunoaste si impune procedurile de siguranta si calitate in domeniul de aplicabilitate;
- Contribuie la dezvoltarea vanzarilor prin incheiere de noi contracte;
- Negociaza oferta Laser Processing si semneaza contractele;
- Se implica in recuperarea creantelor care au depasit termenul de plata stabilit conform contractului;
- Costruieste loialitatea clientilor si mentine o buna cunoastere a zonei alocate;
- Protejeaza baza de clienti impotriva competitiei;
- Identifica amenintarile de la competitor si actioneaza in consecinta; actualizeaza baza de informare;
- Protejeaza portofoliul de clienti impotriva atacurilor competitiei prin sustinerea constanta a clientului si transfer tehnic (know-how);
- Monitorizeaza competitia prin colectare de informatii, analiza si raporteaza in sistemul centralizat.

Laser Processing este compania care se ocupă de procesarea oțelului, inoxului și aluminiului prin tăiere (debitare) laser, îndoire sau sudură. Ca urmare a încrederii oferite de partenerii noștri în ultimii ani de activitate, am investit în echipamente și tehnologii care să ne permită să livrăm către clienții noștri calitate maximă, în condiții optime de preț și timp.

Laser Processing este comfortabil instalată într-o clădire nouă compusă din 200 mp de birouri și 1000 mp de atelier în imediata apropiere a principalelor căi de comunicare a Bucureștiului, în zona de Nord-Vest, la numai 200 m de șoseaua de centura nord, la 13 km de DN1 și la doar 7 km de autostrada A1.

O uzină modernă și eficient organizată ne permite să venim în întâmpinarea clientului cu procese diversificate de transformare a oțelului, inoxului și aluminiului: debitarea cu laser, indoirea, sudura și soluții moderne de CAD.

Adaptabilitatea și interactivitatea echipei, combinate cu experiența și mijloacele de producție de top, sunt la dispoziția clientului pentru a-l îndruma și a transforma necesitatea sa într-o soluție concretă și optimă.

Expirat
Inginer vanzari - zona Timisoara - Cluj  -  Laser Processing

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles