Publicat 29 Ian 2019 | Reactualizat 26 Feb 2019 | Expiră 01 Mar 2019

Inginer vanzari proiecte (constructii) - Bucuresti&zona vest

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare in domeniul tehnic/constructiilor
  • Experienta pe un post similar – avantaj pe hidroizolatie, termoizolatii;
  • Bune abilitati de utilizare a PC-ului (WinDev, Word, Excel, Outlook,Autocad, CorelDraw)
  • Cunoasterea limbii engleze
  • Experienta in vanzare pe segmentul B2B
  • Bune abilitati comerciale; Bune capacitati de comunicare orala si scrisa
  • Persoana organizata si proactiva
  • Autonomie si spirit de initiativa
  • Permis de conducere cat. B

Descrierea jobului

  • Prezentarea si promovarea pe piata a solutiilor si produselor comercializate in domeniul hidroizolatiei B2B (firme de constructii, firme de proiectare, distribuitor de materiale de constructii etc.)
  • Dezvoltarea portofoliului de clienti autohtoni si straini
  • Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial si anual
  • Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarea acestora
  • Transmiterea informatiilor referitoare la concurenta si la evolutia pietei superiorului ierarhic
  • Participa la manifestari expozitionale si la programele de formare profesionala
  • Cunoasterea ofertei proprii de produse si a concurentilor acestuia
  • Aplica politica comerciala a firmei
  • Pastrarea evidentei exacte a cererilor de oferta primite, a ofertelor intocmite si comenzilor primite
  • Stabilirea si participarea la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii
  • Intocmirea documentatiei premergatoare intalnirilor
  • Urmarirea facturarii comenzilor in raport cu nivelul de preturi stabilit
  • Urmarirea incasarii contravalorii facturilor emise
  • Participarea activa la planificarea si implementarea strategiei de vanzari
  • Urmarirea derularii si finalizarii contractelor
  • Este direct raspunzator de ofertele pe care le intocmeste
  • Participa la inventarierea marfurilor

TalentStream Romania este o companie de recrutare și selecție cu o crestere rapida si Consultanti dedicati gasirii celor mai valorosi specialisti In urmatoarele industrii: Consumer Markets, Financial & Corporate Services, Industrial & Transportation, Real Estate & Construction, Healthcare; Technology Services; Professional Services

Expirat
Inginer vanzari proiecte (constructii) - Bucuresti&zona vest  -  Talent Stream

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles