Publicat 08 Ian 2016 | Reactualizat 05 Feb 2016 | Expiră 09 Feb 2016

Inginer vanzari instalatii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
- studii superioare de specialitate – INGINER INSTALATII;
- experienta minima in domeniu : TREI ANI IN VANZARI (instalatii termice, sanitare, electrice, ventilatii si climatizare-hvac) ;
- abilitati foarte bune de comunicare;
- permis de conducere categoria B (minim 5 ani), cunoasterea foarte buna a Bucurestiului;
- limbi straine -engleza nivel mediu;
- cunostinte foarte bune de piata (monitorizare concurenta, stabilire relatii in piata,time management, atitudinea orientata catre client, flexibilitate);
- disponibilitate de a calatori ;
- portofoliu – de clienti, proiectanti de instalatii, arhitecti ;
- recomandari din piata.

Descrierea jobului

Responsabilitati si sarcini:
- centralizarea clientilor existenti si mentinerea relatiilor de business;
- dezvoltarea portofloliului de clienti: PROSPECTARE piata, identificarea si consilierea potenţialilor clienţi;
- negocierea de servicii, preturi si conditii de colaborare.
- soluţionarea reclamaţiilor în colaborare cu departamentul tehnic;
- controlul ofertelor privind corectitudinea tehnica;
- urmărirea activităţilor concurenţei ( preţuri, vizite la clienţi, reclamă etc.);
- spirit de initiativa si responsabilitate;
- identificarea necesarului de materiale, intocmirea ofertei si a actelor aditionale de lucrari impreuna cu departamentul tehnic;
- raspunde de intocmirea documentelor de plata (facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii), incasari si plati in numerar, OP, CEC;
- urmareste atragerea permanenta de noi clienti;
- urmareste realizarea planului de vanzari lunar, trimestial si anual stabilit;
- disponibil pentru deplasari intern / extern.
Solicitarile postului de munca:
- capacitate de negociere; experienta si profesionalism in comunicarea telefonica cu potentialii clienti;
-determinare si interes pentru instruirea permanenta cu tehnologia din piata instalatiilor;
- putere de organizare si incadrare in termene-limita.

Oferta (bonusuri, beneficii)
- masina de serviciu;
- telefon de serviciu;
- laptop pentru realizarea unor cat mai bune promovari a firmei la clienti si prezentarea cat mai rapid de solutii tehnice si comerciale clientilor;
- salariu extrem de atractiv ( fix lunar + % din vanzare )

AGR este o firma de instalatii cu experienta de 15 ani in domeniu si promoveaza solutii integrate in domeniul instalatiilor in constructii pentru segmentul domestic, rezidential si industrial: sisteme sanitare, sisteme termice, sisteme electrice, sisteme de climatizare si ventilatie. Clientul gaseste la noi atat echipamentele, materialele si accesoriile necesare functionalitatii oricarui tip de instalatii interioare si exterioare, cat si executia, montajul si maintenanta in exploatare a acestora.
Colaborarea directa cu branduri de renume: Rehau, Viessmann, Legrand, Geberit, Wilo, etc
www.roagr.ro

Expirat
Inginer vanzari instalatii  -  S.C. AS GROUP ROMTHERM S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles